Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Úspěšní sportovci okresu Šumperk

18.09.2021 - Úspěšní sportovci okresu Šumperk - Převzali ocenění...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Zábřežský kulturák zve na oslavy „padesátin“

07. září 2021 - 19:14

Zpět na seznam článků

18. 9.1971 – 18. 9. 2021

Zábřežský kulturák zve na oslavy „padesátin“

50 let KD přestřižení pásky 18.9.1971 zdroj foto: zk

Zábřežský kulturní dům představil program, kterým si připomene půlstoletí od svého otevření. Oslavy se uskuteční v druhé polovině září. Odstartují kulturním jarmarkem, pozvou na vzpomínkový pořad v kině, koncert Lucie Bílé, výstavu ve foyer kulturního domu a vyvrcholí slavnostním koncertem skupiny Hradišťan.

Očekávaný podzimní jarmark se uskuteční v okolí kulturního domu v sobotu 18. září – přesně na den padesát let od otevření zábřežské zlaté kapličky. Akce nabídne nejen tradičně bohaté občerstvení a nejrůznější jarmareční zboží, ale také mimořádně pestrý kulturní i doprovodný program, který večer vyvrcholí efektní ohňovou a laserovou show v podání skupiny Postrpoi.

Ve třináct hodin bude na hlavním pódiu slavnostně uvedena zbrusu nová publikace připomínající zajímavé momenty z padesátileté historie kulturního domu. „Na knížce jsme poctivě pracovali více než půl roku. Je to symbolické poděkování všem, kteří se podíleli na stavbě, provozu nebo činnosti našeho kulturáku,“ uvedl jeden z autorů publikace Zdeněk David.

pozvánka zdroj: z.k.

Na vzpomínkový pořad určený zejména těm, kteří se v kulturním domě zapojovali do činnosti různých zájmových uskupení, pozvou pořadatelé oslav v úterý 21. září do kina Retro. Pro návštěvníky bude připravena komentovaná projekce zajímavých fotografií a videozáznamů. „Akcí chceme připomenout, že členové nejrůznějších spolků či souborů zanechali ve městě nesmazatelnou stopu. A budeme rádi, když nám přítomní pamětníci doplní naši historickou mozaiku vlastními postřehy a vzpomínkami,“ apeluje Pavel Jedelský.

Významné osobnosti spjaté s padesátiletou historií zábřežského domu kultury, ale zejména bohatou činnost spolků, kroužků a souborů, které v něm působily, připomene také výstava nazvaná Zábřežáci v kulturním domě. Ta se pro zájemce otevře vernisáží s doprovodným hudebním programem v sobotu 25. září. „Vystavené dokumenty, kroniky, pamětní knihy a další exponáty bude možné ve foyer zhlédnout i v týdnu od 27. září do 1. října, a to včetně státního svátku 28. září,“ informoval Jindřich Solovský z pořadatelského týmu.

Oslavy výročí okoření ve středu 22. září koncert naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé, která v Zábřehu vystoupí za doprovodu klavíristy Petra Maláska.

Cyklus výročních akcí, pořádaný za finanční podpory města Zábřeh a řady partnerů, vyvrcholí v neděli 26. září slavnostním koncertem hudebního uskupení Hradišťan v čele s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. „Slavnostní atmosféru a význam akce podpoří svojí účastí také řada vzácných hostů v čele se zástupci vedení Olomouckého kraje,“ uzavřel pozvánku na oslavy padesáti let kulturního domu jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Autor: red., Z. David, zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

50 let KD přestřižení pásky 18.9.1971    zdroj foto: zk

Další články z rubriky

Olomoučtí archeologové opět cestují do minulosti

Olomoučtí archeologové opět cestují do minulosti

Hlásí nález nebezpečného ježka

Alfons Mucha - legenda české secese v Olomouci

Alfons Mucha - legenda české secese v Olomouci

Pozvánka do VMO, sál sv. Kláry 3. září – 5. prosinec

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.