Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba Jeseníky dostala Dětskou Mírovou cenu

21.08.2019 - Horská služba Jeseníky dostala Dětskou Mírovou cenu -...

Počasí

21.08.2019 - Středa

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

22.08.2019 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřežský psí útulek funguje již jednadvacet let

17. ledna 2019 - 11:36

Zpět na seznam článků

Dobrovolníci zajišťují například venčení pejsků

Zábřežský psí útulek funguje již jednadvacet let

Zábřežský útulek zdroj foto: EKO servis Zábřeh

Útulek slouží nejen pro potřeby města Zábřeh, ale i okolní obce. Za tuto dobu prošel mnoha změnami. Nejvíce změn však potkal útulek v loňském roce.

Mezi ty nejdůležitější pro útulek patří čipování psů a adopční poplatek. „Čipování psů bude v České republice povinné až od roku 2020, my jsme ale začali již loni. Každý čip je registrován v národním registru majitelů zvířat, pokud se pes či jakékoliv jiné zvíře ztratí, nahlásíte číslo čipu na nonstop linku národního registru a následně je tato informace rozeslána do všech útulku či podobných organizací po republice. Je tak větší pravděpodobnost, že se pes vrátí k majitelům. Dále adopční poplatek, při rozhodování jsme měli strach, aby neopadl zájem o adopci a útulek tak nezůstával plný. Otázkou tedy bylo na jakou výši adopční poplatek nastavit. Nakonec jsme se drželi zdravého rozumu a přihlíželi jsme na výši adopčních poplatků v okolních útulcích. Cílem bylo, aby se zamezilo adopcím nevyhovujícím chovatelům do nevyhovujících podmínek, což svůj účel rozhodně splnilo,“ uvedla Michaela Walterová, vedoucí provozu útulku.

Zábřežský útulek zdroj foto: EKO servis Zábřeh

V minulém roce se zábřežský útulek dočkal rekonstrukce vnitřních prostor, především zázemí pro zaměstnankyně. Náklady na celkovou rekonstrukci přesáhly tři sta tisíc korun. Investorem byl zábřežský EKO servis, který provozuje městský útulek. „Nyní zde máme teplo, místo na uložení věcí i přípravu krmiva,“ pochvaluje si jedna ze zaměstnankyň.

Zábřežský útulek zdroj foto: EKO servis Zábřeh

V loňském roce prošlo útulkem sto sedmnáct psů a z toho čtyři vrhy štěňat. Také dárci byli loni vstřícní: „Podpořili nás přibližně jednou tunou granulí, pětačtyřiceti kila těstovin a rýže, na tři sta kusy konzerv a přibližně sto sedmdesáti kusy kapsiček a paštik a také kosmetikou, dekami, úklidovými prostředky či výživou pro štěňata,“ přiblížila vedoucí provozu.

Tolik potřebnému zařízení pomohla také bezmála čtyřicetitisícová materiální sbírka a dvaceti tisícová finanční podpora.  „Útulek pro psy je dnes nezbytným prvkem pro řešení problematiky opuštěných a nalezených psů ve městě Zábřeze. Jsem rád, že není koncovým řešením při odchytu psů, kterou provádí městská policie za spolupráce s občany, ale pejskům se úspěšně daří nacházet nová místa v lidských domovech. K výbornému fungování útulku a kvalitní péči o psy podstatně přispívají i dobrovolníci, kteří zajišťují například venčení psů, patří jim velké poděkování,“ uvedl starosta města Zábřeh František John.

Zábřežský útulek zdroj foto: EKO servis Zábřeh

Zábřežskému útulku významně pomáhají dobrovolníci. „Chci poděkovat dárcům a dobrovolníkům jménem našich svěřenců v útulku, za vlnu solidarity, kterou projevujete nejen před Vánocemi, ale i během celého roku. Venčitelům za jejich pravidelné návštěvy a procházky se psi a taky našim fanouškům na sociálních sítích, kteří během jednoho roku dosahují ke dvěma tisícům. Každý další fanoušek a každé další sdílení zvyšuje šanci psů na nový domov,“ dodala Walterová.

Autor: red., a.č., M. Walterová, zdroj foto: EKO servis Zábřeh

Fotogalerie

Zábřežský útulek                  zdroj foto: EKO servis Zábřeh

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

Fotek: 70
Přidáno: 18.08.2019

MMF pátek - 16. srpna večer

MMF pátek - 16. srpna večer

Fotek: 99
Přidáno: 17.08.2019

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.