Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Zábřežský triatlonista David Jílek na dalším podniku Českého poháru

23. června 2016 - 07:52

Moraviaman

David Jílek zdroj foto: Petr Jílek

Dalším závodem českého poháru v dlouhém triatlonu byl patnáctý ročník otrokovického Moraviamanu, který byl současně vypsán jako Mistrovství České republiky v dlouhém triatlonu. Tento závod tradičně přilákal silnou konkurenci a rekordní startovní pole.

V letošní sezoně je to první závod triatlonisty Davida Jílka na Ironmanských distancích, které obnáší  3,9 km plavání, 180 km cyklistika; 42,195 km běh.

Moraviaman běh zdroj foto: Petr Jílek

Plaveckou část zvládl Jílek nad očekávání dobře a v čase 51 min. vylézal z vody s elitním Petrem Vabrouškem, kousek za Lukášem Krpcem se ztrátou cca 8 minut na nejrychlejšího plavce Tomáše Martínka, což není při délce závodu až tak velká ztráta.  Na kole s minimálními rozestupy vyjížděli všichni favorité na bednu – Lukáš Krpec, Jan Šneberger, David Jílek, Petr Vabroušek a Jan Oppolzer  – s  cílem smazat náskok vedoucího Martínka. Vše bylo tedy otevřené.  V závěru kola cca na 160 km se Jílkovi podařilo této skupine odjet a získal náskok kolem 90 s. Do druhého depa dorazil jako druhý s časem 4 hod. 38 min. s průměrem lehce pod 39 km/h.

Moraviaman plavání zdroj foto: Petr Jílek

Závěrečný maratonský běh byl rozdělen do čtyř okruhů. Už v závěru prvního okruhu Jílka předběhl fantasticky běžící Honza Oppolzer. Na zatím prvního Tomáše Martínka Jílek čas stahoval a po půlmaratonu za 1:28 to vypadalo ještě nadějně. V posledním okruhu ale Jílka potrápily křeče, indiánským během doběhnul na celkovém 5. místě s časem maratonu 3:13.

Výsledný čas 8 hodin 46 min. znamenal 1. místo v kategorii do 29 let a 5. místo v celkovém pořadí. Výsledky ZDE

Autor: red., Petr Jílek