Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20.01.2020 - Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista -...

Počasí

20.01.2020 - Pondělí

Teplota: 3 / -1 - SkoroJasno

21.01.2020 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Začal Týden (pro) pěstounství

09. září 2019 - 17:48

Zpět na seznam článků

Nabídne zábavu i poučení

Začal Týden (pro) pěstounství

Začal Týden (pro) pěstounství zdroj: OLK

Přednášky, výstavy, filmové projekce i dny otevřených dveří v organizacích, které se zaměřují na podporu náhradní rodinné péče – to vše nabídne Týden (pro) pěstounství.

Ten odstartoval v pondělí 9. září a vyvrcholí v neděli 15. září Dnem (pro) pěstounství v prostorách olomoucké Korunní pevnůstky. „V našem kraji žijí stovky dětí bez rodičů. Zároveň zde bydlí také dost lidí, kteří by mohli těmto dětem poskytnout domov a zázemí, ale bojí se neznámého. Právě jim může přinést Týden (pro) pěstounství odpovědi na otázky, které si kladou,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Týden pro pěstounství - program zdroj: OLK

Lidé zároveň dostanou možnost seznámit se s prací organizací, které se tématem pěstounství zabývají. „Prostřednictvím Týdne (pro) pěstounství chceme ocenit práci pěstounů s dětmi, které se ocitly bez rodinného zázemí, a získat další potenciální zájemce o pěstounskou péči,“ uvedl Pavel Podivínský, vedoucí krajského oddělení sociálně-právní ochrany.

Krajský úřad Olomouckého kraje má v současné době v evidenci náhradní rodinné péče téměř pět set dětí. Počet pěstounů, připravených přijmout dítě do rodiny, se v posledních letech pohybuje pouze kolem dvaceti. Právě proto zahájilo hejtmanství v loňském roce  společně s dalšími organizacemi osvětové akce spojené s podporou pěstounství.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Začal Týden (pro) pěstounství               zdroj: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.