Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Začala stavba posledního úseku D1

21. prosince 2022 - 15:31

Zpět na seznam článků

U Přerova

Začala stavba posledního úseku D1

ilustrační snímek zdroj: OLK

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo v úterý 20. prosince se stavbou poslední části D1 u Přerova. Konkrétně se jedná o desetikilometrový úsek mezi Přerovem a Říkovicemi.

Řidičům by měl začít sloužit v roce 2025. „Dostavba dálnice D1 u Přerova je jednou z významných krajských priorit. Moc mě těší, že se tento náročný projekt podařilo dotáhnout do stavu, kdy se může začít s jeho realizací. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli a kteří se zasloužili o to, že tu dnes u zahájení stavby můžeme stát,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Stavba posledního úseku dálnice vyjde na zhruba sedm miliard korun. Nepůjde jen o realizaci samotné silnice, ale i přidružených staveb – součástí projektu je 228 stavebních objektů. „Stavba chybějícího úseku D1 u Přerova je velmi důležitá nejen pro Přerov, který dosud trpí tranzitní dopravou, ale pro celý region. Jsem rád, že po letech odkladů se mohou stavební firmy konečně pustit do práce. A jsem rád i za to, že jednání, která v tomto směru kraj vedl, nebyla zbytečná,“ dodal náměstek hejtmana Michal Zácha.

ŘSD vybralo jako realizátora dostavby D1 firmy Strabag, Doprastav a IDS. Po dokončení úseku u Říkovic bude celá D1 měřit 377 kilometrů. „Zahajovanou desetikilometrovou dálniční stavbu lze bez nadsázky označit za jednu z nejdůležitějších infrastrukturních staveb v Česku. Zprovozněním posledního úseku D1 bude v první řadě vyřešena nejen složitá dopravní situace v Přerově, ale také se výrazně sníží provoz na dálnici D46, která je právě kvůli nedokončené D1 využívána jako hlavní tah pro cesty mezi Brnem a Ostravou,“ uvedl k zahájení stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.