Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Srazil cyklistu a od nehody ujel

24.07.2024 - Srazil cyklistu a od nehody ujel - Tragická dopravní...

Počasí

24.07.2024 - Středa

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Záchranné stanice zvířat v kraji

14. srpna 2023 - 15:44

Zpět na seznam článků

Opět podpoří hejtmanství

Záchranné stanice zvířat v kraji

ilustrační snímek zdroj: archiv OLK

Čtyři záchranné stanice zvířat, které působí v Olomouckém kraji, se i letos mohou spolehnout na podporu hejtmanství. Z krajského rozpočtu si mezi sebe rozdělí 300 tisíc korun.

Peníze poslouží například na péči o zraněná srnčata, čápy nebo labutě. „Záchranné stanice si musely dříve o dotační podporu kraje žádat. To už teď neplatí, protože jsme se rozhodli jít opačnou cestou – kraj si u záchranných stanic objednává péči o zraněné zvířata formou služby. Takhle je to jednodušší, přehlednější a efektivnější,“ vysvětlil  radní Martin Šmída.

V regionu tradičně fungují čtyři záchranné stanice zvířat – Ornis na Přerovsku a dále pobočné spolky Českého svazu ochránců přírody v Rudě nad Moravou, Němčicích nad Hanou a v Rýmařově.

Na nedostatek práce si záchranné stanice zvířat v Olomouckém kraji rozhodně stěžovat nemůžou. Zvlášť ne letos, kdy dravci stihli hned dvě snůšky mláďat, a tak se v záchranných stanicích zhusta vyskytují například zraněné nebo opuštěné sovy či poštolky.

A s vrcholícím létem se do péče ochránců přírody dostávají také labutě. „Teď nám přibylo několik malých labutí, které jejich rodiče opustili. U nás hezky pookřály, společně chodí k vodě a až povyrostou, čeká je návrat zpátky do přírody,“ ujistila Lidmila Kňourková ze záchranné stanice v Němčicích nad Hanou.

Možná překvapivě nejnákladnější položkou v provozních výdajích každé záchranné stanice není krmení ani veterinární péče, ale doprava zvířat. Pro zraněné živočichy totiž vyjíždí ochránci přírody i několikrát denně.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.