Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Žáci šumperské ZUŠky v Katedrále sv. Václava

06. října 2021 - 19:48

Zpět na seznam článků

Navštívili i další zajímavá místa v Olomouci

Žáci šumperské ZUŠky v Katedrále sv. Václava

Žáci šumperské ZUŠ v Olomouci zdroj foto: škola

Ve čtvrtek 30. září žáci 4. a 5. ročníku Základní umělecké školy v Šumperku v rámci akce mimo školu navštívili několik zajímavých míst v Olomouci.

Nahlédli do Arcibiskupského paláce, kde měli možnost vidět např. Prečanovu knihovnu, navštívili tzv. Červený sál, stavebně upravený pro Marii Terezii, který se stal později místem strategické porady ruského cara Alexandra a rakouského císaře Františka před bitvou Tří císařů u Slavkova r. 1805.

Děti mohly v rámci prohlídky navštívit i tzv. Zelený sál, který pamatuje pobyty prezidentů Edvarda Beneše a Václava Havla a i spoustu dalších zajímavých míst spojených s takovými hudebními velikány, jakými byl Wolfgang Amadeus Mozart nebo Ludwig van Beethoven.

Žáci šumperské ZUŠ v Olomouci zdroj foto: škola

Následovala návštěva Konzervatoře Evangelické akademie. „Místní studenti pro žáky naší školy připravili překvapení v podobě malého koncertu. Děti si tak mohly poslechnout nejen skladby v provedení klavíru a houslí, ale i dalších velmi zajímavých nástrojů, jakými jsou harfa a fagot. Následovala prohlídka celé školy, jednotlivých učeben a ukázka podkroví, které škola po jejím nastěhování v roce 2008 přestavěla na zkušebny pro své studenty,“ uvedl zástupce ředitele šumperské ZUŠky Josef Macek.

Žáci šumperské ZUŠ v Olomouci zdroj foto: škola

Závěr dne patřil návštěvě Katedrály sv. Václava, kde si děti prohlédly interiér. „Měly možnost se také zaposlouchat do nádherných tónů místních varhan. Známý varhaník Karel Martínek žákům vysvětlil princip, jak varhany fungují, ukázal jim jednotlivé rejstříky a zahrál i několik ukázek. Světoznámá Toccata a fuga d moll Johanna Sebastiana Bacha v jeho podání byla úžasnou třešničkou na závěr,“ dodal Josef Macek.

Autor: red., J. Macek - zdroj foto: ZUŠ

Fotogalerie

Žáci šumperské ZUŠ v Olomouci      zdroj foto: škola

Další články z rubriky

Třicet policistů v Šumperku darovalo krev a plazmu

Třicet policistů v Šumperku darovalo krev a plazmu

Společnou akcí chtěli pomoci i motivovat ostatní

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.