Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Začíná gastronomický festival Chuť Jeseníků

15. června 2012 - 10:02

Zpět na seznam článků

Zapojila se i školní jídelna! Pořadatelé přicházejí s řadou novinek

Začíná gastronomický festival Chuť Jeseníků

Začíná gastronomický festival Chuť Jeseníků foto:Lucie Pešková

V létě provoní jesenické hory gastronomický festival Chuť Jeseníků. Až do konce září mohou obyvatelé a návštěvníci jesenických hor ochutnávat tradiční jídla, která pocházejí z historických kuchařek místních obyvatel.

Predmesti_Chut Jeseniku_kniha

Druhý ročník originálního gastronomického festivalu byl oficiálně zahájen 14. června slavnostním rautem v šumperské kavárně Předměstí, avšak již o několik dnů dříve se do festivalu zapojila školní jídelna ZŠ Vrchlického v Šumperku, která po celý týden podávala  malým strávníkům tradiční jesenická jídla. Žáci tak poznali chuť Vozkovy houskové polévky nebo Lesnickou bramborádu s rejvízským křenem.

Predmesti_Chut Jeseniku_zahájení

Originální recepty z Jeseníků vaří pro své hosty dvacítka restaurací na Šumpersku, Jesenicku, Rýmařovsku a Bruntálsku. Návštěvníci je poznají podle speciálního označení u vchodu. Stejně jako loni mohou ochutnat některý z tradičních pokrmů také turisté přímo na Pradědu.

V nabídce jídel nechybějí polévky, hlavní jídla nebo dezerty. Milovníci jídla se tak mohou těšit třeba na Masové kuličky v nudlovém těstě nebo Frýdeberský salát. Každá restaurace navíc podává  nejméně jedno kompletní menu.

Predmesti_Chut Jeseniku_polévka

Hosté mohou také hodnotit servírovaná menu a jejich kuchaře, čímž se zapojí do spotřebitelské soutěže o hodnotné ceny. Druhý ročník festivalu Chuť Jeseníků s sebou přináší několik atraktivních programových novinek. Jde například o kurzy vaření pro kuchaře jesenických restaurací. Další novotou je gurmánská akce „Sněz, co můžeš“, která se uskuteční ve středu 20. června v šumperské kavárně Předměstí. Během prázdninových měsíců bude probíhat také dlouhodobá soutěž ve vaření pro amatérské kuchaře, jejíž vítěz získá hotovost a ceny v celkové hodnotě 25 tisíc korun!

Predmesti_Chut Jeseniku_kuchař

 

Predmesti_Chut Jeseniku_hostFestival Chuť Jeseníků potrvá do konce září a jeho slavnostní ukončení s vyhlášením výsledků hlasování strávníků o nejlepší restauraci proběhne začátkem října. Mezitím festival Chuť Jeseníků ještě zavítá na folklorní festival v poské Nyse (18.srpna) nebo se přijede představit do hlavního města na tiskovou konferenci pro pražské novináře (3.července). První ročník gastronomického festivalu se konal v roce 2011 a zaznamenal nečekaný zájem veřejnosti, provozovatelů restaurací i celostátních médií, včetně České televize. 

Další fotografie ZDE

Autor: red.,T.Schreiberová

Fotogalerie

Začíná gastronomický festival Chuť Jeseníků foto:Lucie Pešková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.