fitnesskotelna
šumpersko PF
FOTO
Pondělí 09. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5

08.12.2019 - HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5 -...

Počasí

09.12.2019 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

šumpersko.net PF 2018

Zaměstnanci PMŠ zaplatili pokutu kvůli špíně v kuchyni hotelu Sport

08. dubna 2015 - 08:23

Zpět na seznam článků

Rozhodnutí o novém řediteli dosud nepadlo

Zaměstnanci PMŠ zaplatili pokutu kvůli špíně v kuchyni hotelu Sport

Šumperk - sídlo PMŠ foto: sumpersko.net

Pokutu deset tisíc korun zaplatili ze svého dva pracovníci společnosti Podniky města Šumperka kvůli nepořádku v kuchyni hotelu Sport. Sankci udělila krajská hygiena.

Šumperk - hotel Sport foto: sumpersko.net

Dva dny byla restaurace mimo provoz, opět otevřela až po generálním úklidu. „Dne 31. března provedl orgán Ochrany veřejného zdraví (Hygienická služba) šetření v provozovně Hotelu Sport na základě podnětu, který byl předán jiným orgánem. Na základě šetření byl dočasně pozastaven stravovací provoz s nařízenou sanitací v předmětné provozovně, netýká se výčepu a provozu hotelu. S ohledem na zjištěné skutečnosti byla příkazem na místě uložena pokuta ve výši deset tisíc korun, kterou v plném rozsahu zaplatili pracovníci PMŠ. Částka čtyři tisíce korun byla uložena k úhradě Luďkovi Šperlichovi, částka ve výši šest tisíc korun kuchařce Hotelu Sport Dominice Vařákové,“ uvedl Tomáš Spurný, předseda představenstva společnosti.

restaurace hotelu Sport - zdroj foto: KHS Ol. kraje

Hygienici nalezli v kuchyni silnou vrstvu nečistot a mastnoty, v lednicích byla zateklá krev a množství námrazy. „V chladících a v mrazících kapacitách zjištěna nevhodná úschova značně okoralých pokrmů z předešlých dnů, dále nesourodé skladování neslučitelných potravin, polotovarů i hotových pokrmů. Nebyly užívány hrubé přípravny masa a zeleniny – v těchto prostorách znečištěné podlahy, uložen nepotřebný inventář. Ze strany KHS byla provozovateli uložena nápravná opatření – pozastavení výkonu činnosti – příprava, výroba a prodej pokrmů ze syrových mas, vajec, zeleniny a uzenin – do doby odstranění nedostatků a nařízeno okamžité provedení sanitace všech provozních prostor, kde se manipuluje s potravinami,“ informuje web Krajské hygienické stanice.

restaurace hotelu Sport - zdroj foto: KHS Ol. kraje

Restaurace zůstala uzavřena jen krátce. „Za jeden a půl dne provedli pracovníci restaurace kompletní sanitaci, takže 2. dubna ve 13.40 odpoledne obdržel provozovatel souhlas k opětovnému provozu,“ vysvětlil Spurný. „V provozovně byl proveden generální úklid ve všech výrobních a skladovacích prostorách, byly zprovozněny přípravny zeleniny i masa, zlikvidovány prošlé potraviny i pokrmy z předešlých dnů,“ popsali způsob nápravy hygienici.

restaurace hotelu Sport - zdroj foto: KHS Ol. kraje

restaurace hotelu Sport - zdroj foto: KHS Ol. kraje

Sport vlastní společnost PMŠ, jejímž jediným akcionářem je město Šumperk. Za předchozím nájemcem hotelu zůstaly milionové pohledávky, PMŠ proto od září loňského roku provozuje ubytovací zařízení i restauraci vlastními silami. Loni v prosinci podal Luděk Šperlich rezignaci na funkci ředitele PMŠ. Uvolněný post zatím zůstává neobsazen. Zájem o něj projevili tři uchazeči, kteří zpracovali vlastní koncepci řízení společnosti. „O novém řediteli bude rozhodnuto v pondělí 13. dubna. Bližší informace poskytneme okamžitě, jakmile budou uchazeči vyrozuměni o výsledku výběru,“ ujistil Spurný.

Tomáš Spurný, předseda představenstva společnosti

Kromě ředitele hledá PMŠ také provozovatele hotelu Sport. Po třech neúspěšných kolech výběrového řízení hodlá představenstvo společnosti budoucnost objektu zvážit na základě studie využitelnosti. Situaci má posoudit skupina odborníků.

Společnost PMŠ vznikla v roce 1996 pro zajišťování hospodářské činnosti města Šumperka, její základní kapitál přesahuje hodnotu 240 milionů korun. Kromě hotelu Sport vlastní třináct kotelen a systém rozvodů tepla i teplé vody, provozuje parkovací automaty v Šumperku, pronajímá městské lesy a nebytové prostory. Zabezpečuje také údržbu veřejné zeleně, komunikací, osvětlení, spravuje pohřebiště, vodní toky a protipovodňová zařízení, městský informační systém a tělovýchovná zařízení města. Kvůli milionovým pohledávkám, které zůstaly za bývalým nájemcem hotelu Sport, část šumperských zastupitelů letos v únoru podala trestní oznámení.

Autor: V. Krejčí

Fotogalerie

Šumperk - sídlo PMŠ                    foto: sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Své návrhy můžete zasílat do 31. prosince

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Chtěl se prý pomstít zdravotníkům

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.