Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zaparkuj

04. června 2020 - 18:50

Zpět na seznam článků

Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty i festivaly

Zaparkuj

Zaparkuj zdroj foto:upol

Oživit olomoucké parky a další veřejná prostranství si klade za cíl projekt Univerzity Palackého v Olomouci (UP) s názvem Zaparkuj. Již tento víkend zahájí svou sedmou sezónu. V příštích měsících pak nabídne v olomouckých parcích nebo na parkánu Uměleckého centra UP v areálu jezuitského konviktu desítky filmových projekcí, koncertů, vědomostních kvízů pod širým nebem či sportovních aktivit. Olomoučané se mohou těšit na několikanásobné držitele cen Anděl Lenku Dusilovou či Thoma Artwaye, festival středoškolského umění či busking na Floře. 

Stěžejním formátem akcí pod hlavičkou iniciativy budou i letos Zaparkuj festy, půldenní minifestivaly spojující hudební vystoupení, filmovou projekci a bohatý doprovodný program pro celou rodinu. „Většina z nich se uskuteční buď na parkánu konviktu, nebo v Bezručových a Smetanových sadech, a to téměř každou středu. Například v pátek 10. června nabídneme koncert písničkáře Dana Vertíga s kapelou, půjčovnu sportovního vybavení a deskových her, autorské čtení vítězů Literární soutěže pro studenty UP, výtvarnou zónu, netradiční posezení a večer projekci kultovního filmu Volný pád s Michaelem Douglasem v hlavní roli,“ přiblížil koordinátor iniciativy Zaparkuj Ondřej Martínek. Projekt dále během léta přivítá kapely Billow a Hope Astronaut, písničkářku Amelii Sibu nebo Thoma Artwaye a cenami ověnčenou Lenku Dusilovou, která vystoupí v prostředí Uměleckého centra UP 23. července.

Organizační tým sestávající především ze studentů UP chystá i dva dvoudenní minifestivaly, workshopy a turnaje v ringu a badmintonu. „Spolupracujeme s výtvarníky z Chaoscompany, se Slackline Olomouc a šermíři z Non sancti, žongléry a ohňostrůjci nebo s Olomouckou dílnou,“ vypočítala rozsah spolupráce Kristýna Slováčková.

Již tuto sobotu se bude „parkovat“ na akci Zaparkuj na vzduchu v netradičním prostoru vnitrobloku v Sokolské ulici, kde se mohou návštěvníci těšit od dvanácti hodin na DJs, dobré jídlo a pití, výtvarnou zónu pro děti i dospělé nebo půjčovnu deskových her. „Zároveň je hned první akce ukázkou ‚pokoronavirové‘ spolupráce, jejíž cestou půjdeme celou sezónu. Na realizaci akce se totiž podílí nejen univerzita, ale také organizátoři Olomoucké klubové noci, Divadlo na cucky či majitel klubů 15 Minut a Vertigo. Prostory pak nabídlo Centrum pohybu Olomouc,“ dodal Martínek.

Do dalších projektů se pak zapojí organizátoři festivalu Michalský výpad, lokální podniky a spolky nebo třeba středoškolští studenti, kteří připravují na konci srpna ve spolupráci s univerzitou druhý ročník festivalu mladých umělců St-Art. „Snad se shodneme, že už je načase vyparkovat kulturu z obýváku zpět ven mezi lidi. Například na speciální díl hospodského kvízu pod širým nebem se nám na příští úterý přihlásilo přes dvacet týmů,“ řekl Martínek.

Na jednotlivých akcích se navíc budou střídat i lokální dodavatelé občerstvení tak, aby se jim alespoň symbolicky pomohlo.

Všechny akce jsou volně přístupné.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: upol

Fotogalerie

Zaparkuj                    zdroj foto:upol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.