Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 16 - PoloJasno

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 18 / 11 - Déšť

občerstení

Zaparkuj

04. června 2020 - 18:50

Zpět na seznam článků

Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty i festivaly

Zaparkuj

Zaparkuj zdroj foto:upol

Oživit olomoucké parky a další veřejná prostranství si klade za cíl projekt Univerzity Palackého v Olomouci (UP) s názvem Zaparkuj. Již tento víkend zahájí svou sedmou sezónu. V příštích měsících pak nabídne v olomouckých parcích nebo na parkánu Uměleckého centra UP v areálu jezuitského konviktu desítky filmových projekcí, koncertů, vědomostních kvízů pod širým nebem či sportovních aktivit. Olomoučané se mohou těšit na několikanásobné držitele cen Anděl Lenku Dusilovou či Thoma Artwaye, festival středoškolského umění či busking na Floře. 

Stěžejním formátem akcí pod hlavičkou iniciativy budou i letos Zaparkuj festy, půldenní minifestivaly spojující hudební vystoupení, filmovou projekci a bohatý doprovodný program pro celou rodinu. „Většina z nich se uskuteční buď na parkánu konviktu, nebo v Bezručových a Smetanových sadech, a to téměř každou středu. Například v pátek 10. června nabídneme koncert písničkáře Dana Vertíga s kapelou, půjčovnu sportovního vybavení a deskových her, autorské čtení vítězů Literární soutěže pro studenty UP, výtvarnou zónu, netradiční posezení a večer projekci kultovního filmu Volný pád s Michaelem Douglasem v hlavní roli,“ přiblížil koordinátor iniciativy Zaparkuj Ondřej Martínek. Projekt dále během léta přivítá kapely Billow a Hope Astronaut, písničkářku Amelii Sibu nebo Thoma Artwaye a cenami ověnčenou Lenku Dusilovou, která vystoupí v prostředí Uměleckého centra UP 23. července.

Organizační tým sestávající především ze studentů UP chystá i dva dvoudenní minifestivaly, workshopy a turnaje v ringu a badmintonu. „Spolupracujeme s výtvarníky z Chaoscompany, se Slackline Olomouc a šermíři z Non sancti, žongléry a ohňostrůjci nebo s Olomouckou dílnou,“ vypočítala rozsah spolupráce Kristýna Slováčková.

Již tuto sobotu se bude „parkovat“ na akci Zaparkuj na vzduchu v netradičním prostoru vnitrobloku v Sokolské ulici, kde se mohou návštěvníci těšit od dvanácti hodin na DJs, dobré jídlo a pití, výtvarnou zónu pro děti i dospělé nebo půjčovnu deskových her. „Zároveň je hned první akce ukázkou ‚pokoronavirové‘ spolupráce, jejíž cestou půjdeme celou sezónu. Na realizaci akce se totiž podílí nejen univerzita, ale také organizátoři Olomoucké klubové noci, Divadlo na cucky či majitel klubů 15 Minut a Vertigo. Prostory pak nabídlo Centrum pohybu Olomouc,“ dodal Martínek.

Do dalších projektů se pak zapojí organizátoři festivalu Michalský výpad, lokální podniky a spolky nebo třeba středoškolští studenti, kteří připravují na konci srpna ve spolupráci s univerzitou druhý ročník festivalu mladých umělců St-Art. „Snad se shodneme, že už je načase vyparkovat kulturu z obýváku zpět ven mezi lidi. Například na speciální díl hospodského kvízu pod širým nebem se nám na příští úterý přihlásilo přes dvacet týmů,“ řekl Martínek.

Na jednotlivých akcích se navíc budou střídat i lokální dodavatelé občerstvení tak, aby se jim alespoň symbolicky pomohlo.

Všechny akce jsou volně přístupné.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: upol

Fotogalerie

Zaparkuj                    zdroj foto:upol

Další články z rubriky

Šestý ročník „Andělária“ začíná 15. července

Šestý ročník „Andělária“ začíná 15. července

Na rejchartickou louku se snesou andělé

Tradiční Letní škola slovanských studií v Olomouci

Tradiční Letní škola slovanských studií v Olomouci

Letos se budou česky učit převážně zájemci z EU

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.