Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 01. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Otevřené muzeum on-line

01.03.2021 - Otevřené muzeum on-line - Pozvánka VM Olomouc

Počasí

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 7 / -1 - SkoroJasno

02.03.2021 - Úterý

Teplota: 9 / 0 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zapojte se do soutěže „Regionální potravina Olomouckého kraje 2015“

27. dubna 2015 - 08:33

Zpět na seznam článků

Ocenění můžete získat v 9 kategoriích

Zapojte se do soutěže „Regionální potravina Olomouckého kraje 2015“

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Agrární komora Olomouckého kraje ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR vyhlašuje soutěž „Regionální potravina Olomouckého kraje 2015“.

Soutěžit mohou potravinářské výrobky v těchto kategoriích:

1.      Masné výroby tepelně opracované, včetně uzených mas (šunkový salám, gothajský salám, párky, špekáčky, šunky, tlačenka, jitrnice, slanina, grilovací klobásy, uzená kolena, paštiky apod.).

2.      Masné výrobky trvanlivé (fermentované a tepelně opracované výrobky - poličan, paprikáš, vysočina, herkules, turistický salám, lovecký salám, klobásy, sušené šunky, apod.).

3.      Sýry včetně tvarohu (přírodní, tavené a syrovátkové sýry a tvarohy).

4.      Mléčné výrobky ostatní (mléko, kysané mléčné výrobky, máslo apod.).

5.      Pekařské výrobky, včetně těstovin (chléb, běžné pečivo, jemné pečivo, trvanlivé pečivo, těstoviny).

6.      Cukrářské výrobky, včetně cukrovinek.

7.      Alkoholické a nealkoholické nápoje, s výjimkou vína z hroznu révy vinné (piva, lihoviny, ostatní alkoholické nápoje, šťávy, nektary, ochucené nealkoholické nápoje, minerální vody apod.).

8.      Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě (čerstvá, sušená, proslazená nebo nakládaná ovoce zelenina, kompoty, džemy, povidla, protlaky apod.)

9.      Ostatní (med, lahůdkářské výrobky, skořápkové plody apod.).

Přihlášku včetně všech povinných příloh a fotek přihlášených výrobků zasílejte  do 23. května  na adresu:

Okresní agrární komora Přerov, Wurmova 2, 750 02 Přerov, v obálce s označením: „Regionální potravina Olomouckého kraje – přihláška“

představení regionálních potravin v šumpersku zdroj foto: archiv sumpersko.net

Hodnotící kriteria:

I. Senzorické posouzení I – chuť, vůně, barva

II. Senzorické posouzení II – vzhled, konzistence a textura výrobků

III. Použité materiály, suroviny, výroba – technologická hlediska, způsob zpracování, využití místních surovin

IV. Inovativnost – originalita, původ, inovativnost ve zpracování, název výrobku, vazba na danou lokalitu

V. Design výrobku – označení, vzhled, obalová technika, ochrana před poškozením.

VI. Specifické posouzení – vliv výrobku na zdraví zákazníka, dostupnost výrobku na trhu, bioprodukt

Komise přidělí ocenění „Regionální potravina v Olomouckém kraji“ pro rok 2015 jednomu výrobku v každé kategorii. Výsledky soutěže budou známy nejpozději do 15. července. Předání ocenění výhercům při příležitosti výstavy OLIMA na podzimní Floře v Olomouci 1. října.

Více informací poskytnou:

Ing. Pavel Stonawský,  tel. 724 202 889, e-mail: pavel.stonawsky@gmail.com

nebo Ing. Lucie Hošková, e-mail: oaksumperk@email.cz

Lucie Hošková foto: archiv sumpersko.net

Přihlašovatel může být osoba fyzická nebo právnická, dále jen „výrobce“, oprávněná k podnikání nebo se sídlem podnikání na území Olomouckého kraje. V případě sídla mimo Olomoucký kraj musí být výrobek vyráběn ve výrobně v Olomouckém kraji.

Přihlašovatel může být pouze výrobce, nikoli zmocněný zástupce (třetí osoba).

Termíny: Přijímání přihlášek probíhá od 1. května do 25. května. Přihlášku do soutěže pro jednotlivé výrobky adresuje přihlašovatel v zalepené obálce s označením „Regionální potravina Olomouckého kraje – přihláška“ na adresu: Okresní agrární komora Přerov, Wurmova 2, 750 02 Přerov, případně elektronicky na email: oakpr@volny.cz. V případě elektronického podání Přihlášky s přílohami emailem, je žadatel povinen předat originál „Přihlášky“ podepsaný nejpozději v den předání přihlášených výrobků pro účely hodnocení komisí.

Zasedání hodnotitelské komise se uskuteční 29. května v sídle RO SZIF Olomouc a zároveň v sídle AK OK, na adrese: Blanická 1, 772 00 Olomouc.

Ukončení soutěže bude vyhlášením oceněných výrobků. Vyhlášení vítězných výrobků se uskuteční 1. října - předání ocenění výhercům při příležitosti výstavy OLIMA na podzimní Floře v Olomouci, čas bude upřesněn na pozvánkách a v propagačních materiálech.

Přihlášená potravina musí splňovat platné právní předpisy včetně platných předpisů Evropské unie. U výrobců medu je třeba doložit certifikát s označením Český med. Přihlašovatel předloží technickou dokumentaci výrobku podle příloh uvedených v metodice RP, včetně obalu a případné visačky nebo štítku. Podíl regionální práce na výrobě výrobku musí být 100 procent tzn., že výrobek byl vyroben zcela na území Olomouckého kraje. Tuto skutečnost doloží žadatel čestným prohlášením (nevztahuje se na obaly).

Je posuzován i název výrobku ve vztahu k místním lokalitám Olomouckého kraje, případně jeho vhodnost pro danou lokalitu.

Ocenění „Regionální potravina Olomouckého kraje“ se neuděluje žádnému nezpracovanému výrobku nebo výrobku zpracovanému prostým dělením výchozího kusu, bez dalšího opracování. Tento bod neplatí pro výrobce medu, ovoce a zeleniny. Výrobce v daném roce může do každé kategorie přihlásit maximálně 5 výrobků.

Ocenění „Regionální potravina Olomouckého kraje“ bude uděleno ministrem zemědělství výrobku, splňujícímu podmínky soutěže a navrženému Komisí na udělení ocenění. Budou prezentovány v krajském katalogu, na webových stránkách, na propagačních materiálech soutěže a v médiích.

Přihláška a více informací ZDE

Autor: red., L. Hošková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.