Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Má vlast cestami proměn

25.02.2021 - Má vlast cestami proměn - Výstava doputovala před...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zapomeňte na sprostá slova jako je presíčko, latéčko ...

08. února 2012 - 21:25

Zpět na seznam článků

tak probíhal baristický kurz v Šumperku

Zapomeňte na sprostá slova jako je presíčko, latéčko ...

Baristický kurz zdroj:J.Sýkora

Na pololetní prázdniny zorganizovala pro studenty Střední odborné školy Šumperk studentská společnost GREAT WAY, o.s. kurz baristy.

Kurzu se zúčastnilo celkem deset žáků a vyučující odborných předmětů Ing. Ondráčková. Kurz vedl barista Michal Křížka vlastnící společnost Café Art. Na úvod Křížka řekl: „ Jsem jeden z mála baristů v České republice, který má certifikát Member of  SCAE lev. II.“ A na jeho profesionálním výkonu v průběhu kurzu to bylo opravdu znát.

V úvodních třech hodinách seznámil účastníky s historií kávy, jejím pěstováním a následným zpracováním, než se dostane ke konečnému spotřebiteli. Káva jako rostlina se dělí na dva druhy Coffea Arabica a Coffea Canephora a původně pochází z centrální Afriky z Etiopie a Ugandy, Křížka popsal způsob rozšíření kávy do celého světa. Kromě historie kurz přinesl informace o vlastnostech kávy, způsobu její přípravy a podávání. Uvedl, že největším producentem kávy je Brazílie, na 2. místě je Vietnam. Z Vietnamu se vyváží káva Robusta, která je nejrozšířenější, ale rozhodně není nejlepší. Křížka nezapomněl ani na nejčastější chyby, které se při přípravě a podávání kávy běžně dělají: „Zapomeňte na sprostá slova jako je presíčko, latéčko, a podobně. Po absolvování mého kurzu budete umět mimo jiné perfektně připravit Espresso, Capuccino a Café Latté Machiato.“
Můžeme říci, že svůj slib slíbil. Na konci kurzu někteří účastníci předvedli své dovednosti při přípravě vynikajícího Espressa a Capuccina v soutěži, která má i svého vítěze. V této soutěži zvítězila Michaela Zjavková z třídy 2.H, ale výbornou kávu se naučili připravovat všichni.

Studenti získali nové zkušenosti v další oblasti z oboru gastronomie a na závěr všichni obdrželi certifikát o absolvování.
Autor: red.,A.Hohnová

Fotogalerie

Baristický kurz       zdroj:J.Sýkora
Baristický kurz       zdroj:J.Sýkora

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.