Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 01. října 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kapitoly z přírody a historie Šumperka

30.09.2022 - Kapitoly z přírody a historie Šumperka - V knihovně...

Počasí

01.10.2022 - Sobota

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

02.10.2022 - Neděle

Teplota: 15 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zářijový Klub Foyer láká na písničkáře Jimmyho Bozemana

02. září 2022 - 15:00

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Koncert amerického bluesmana v Šumperku

Zářijový Klub Foyer láká na písničkáře Jimmyho Bozemana

Zářijový Klub Foyer láká na písničkáře Jimmyho Bozemana zdroj foto: DK

Šumperský dům kultury na podzim opět otevře svůj Klub Foyer, kam na pátek 9. září pozval amerického písničkáře Jimmyho Bozemana s kapelou The Lazy Pigs. „Po úspěchu prvních dvou jarních klubových večerů jsme se v září rozhodli proměnit pro-stor foyer hlavní budovy domu kultury na menší hudební klub. Na jeden večer ožije country a blues melodiemi, hrou světel a zvuků cinkajících sklenic otevřeného baru,” uvádí koncert dramaturg Ondřej Procházka.

Písničkář Jimmy Bozeman je příkladem generace nezávislých amerických hudebníků sedmdesátých let. Pochází z malého města Lake Charles v Louisianě. V této oblasti se odpradávna střetávalo mnoho hudebních žánrů – jižanské blues, zideco, apalačský cajun irských přistěhovalců, country, hillbilly a western-swing. Jimmyho tvorba je tím výrazně ovlivněna a hlavní síla jeho příběhů právě tkví v osobním prožitku a poznání. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se nakonec usadil.

Hvězdnou sestavu jeho doprovodné kapely tvoří muzikanti s letitou hudební praxí, houslista Pepa Malina (Malina Brothers), kytarista Jakub Racek (Plavci), kontrabasistka Svatka Hlávková Štěpánková (The Amplified Acoustic Band, ex. Pavel Bobek) a bubeník Tomáš Vokurka (Ivonne Sanchez).

Počátky této hudební skupiny se datují rokem 1992, kdy původně vznikla zejména ze zah-raničních muzikantů hrajících převážně na Karlově mostě. Poté se přesunula i do klubů a na festivaly po celé České republice. Jelikož většina členů působila i v jiných hudebních formacích, bylo možno Lazy Pigs slyšet i jako Band of Jakeys nebo Bohemian Wetbacks.

Skupina hraje mix vlastních a tradicionálních skladeb. Přesto, že hudebníci žijí v Evropě, kapela má velmi autentický americký styl. Za celou dobu existence Lazy Pigs bylo natočeno sedm alb. To nejnovější nese název Old, New and in Between a můžete na něm slyšet jeho autentický folk-hillbilly, honky tonk a country-blues.

Koncert Jimmyho Bozemana s kapelou the Lazy Pigs začíná v pátek 9. září od devatenácti hodin, vstupné v předprodeji je 190 korun, v den akce pak 250 korun.

AKTUALIZOVÁNO 5. září: „Bohužel se sešlo několik okolností, které zapříčinily, že páteční koncert Jimmyho Bozemana v Klubu Foyer je zrušen. Již zakoupené vstupenky lze navrátit v pokladně DK, děkujeme za pochopení,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

Autor: red., Michaela Horáková - DK, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Zářijový Klub Foyer láká na písničkáře Jimmyho Bozemana    zdroj foto: DK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Festival Čokoládové Losiny II.

Festival Čokoládové Losiny II.

Fotek: 66
Přidáno: 29.09.2022

Festival Čokoládové Losiny I.

Festival Čokoládové Losiny I.

Fotek: 86
Přidáno: 29.09.2022

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.