fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
zima
Pátek 28. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Až do poloviny prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a Šternberkem

28.02.2020 - Až do poloviny prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a...

Počasí

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

29.02.2020 - Sobota

Teplota: 5 / 0 - Zataženo

loutka dva

Zásah hasičů v Galerii Šantovka

14. února 2020 - 06:54

Zpět na seznam článků

Hořel stroj na výrobu popcornu

Zásah hasičů v Galerii Šantovka

požár v OC Šantovka - kino zdroj foto: HZS OLK

Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů v odpoledních hodinách ve čtvrtek 13. února zasahovaly u požáru v obchodním centru Galerie Šantovka.

V Olomouci, přesněji v předsálí kino centra po zahoření stroje na výrobu popcornu. „Oznámení požáru cestou hovoru pracovníka ochranky na linku tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje jsme přijali krátce po šestnácté hodině. Operační středisko k místu ihned vyslalo několik posádek z centrální stanice v Olomouci, za posílení dobrovolnými hasiči místních části Olomouce Černovír a Chválkovice,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Před příjezdem zasahujících jednotek proběhla samostatná evakuace v rámci postupů v celém obchodním centru.

Hasiči návazně do bezpečí dostali ze zakouřených prostor další osoby. „Došlo k zahoření v prostorech u pokladen kino centra. Ještě před našim příjezdem požár hasili zúčastněni pomocí ručních hasicích přístrojů, svou roli zde sehrála i aktivace a funkčnost automatického hasícího systému,“ informoval mluvčí Hošák.

požár v OC Šantovka - kino zdroj foto: HZS OLK

V obchodních prostorech se v tu chvíli nacházelo velké množství návštěvníků, ti se po varovném hlášení přemístili mimo objekt. „Po rychlé lokalizaci a vymezení prostor bezpečných zón se opatření po požáru dotklo pouze části objektu a nebylo nutné provádět další zajištění evakuovaných, většina se mohla vrátit zpět do centra,“ přiblížil Zdeněk Hošák.

Včasným zásahem nedošlo k výraznému rozšíření zahoření, větším škodám i zvýšenému nebezpečí.

Všechny požárem či kouřem zasažené prostory jednotky důkladně prozkoumaly, vyloučily přítomnost osob v nebezpečí. „V průběhu pokusu o hašení požáru došlo ke zranění tří osob, zaměstnanců společností v obchodním centru. Po poskytnutí před lékařské péče je hasiči předali posádkám zdravotnické záchranné služby. S největší pravděpodobností došlo k zahoření prozatím po blíže nespecifikované závadě na výrobníku. Ve spolupráci s centrem  probíhá upřesnění škod způsobených či spojených s požárem,“ upřesnil Zdeněk Hošák.

Hasiči po likvidaci požáru provedli navazující ochlazení a odvětrání prostor a rovněž stanovili navazující nutná bezpečnostní opatření.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

požár v OC Šantovka - kino                    zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Dvojice žhářů v Šumperku zapalovala kontejnery

Dvojice žhářů v Šumperku zapalovala kontejnery

Žena má na svědomí navíc šíření poplašné zprávy

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.