Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zastupitelé v Zábřeze schválili téměř devítimilionové dotace

06. března 2019 - 22:21

Zpět na seznam článků

Převážně na zajištění činnosti nebo provozu budov

Zastupitelé v Zábřeze schválili téměř devítimilionové dotace

Welzlův kvadriatlon zdroj foto: muz

Na svém zasedání ve středu 27. února zastupitelé mimo jiné projednávali rozsáhlý balík dotací, které město poskytne místním organizacím. Uvolněné prostředky z rozpočtu města, převyšující částku 8,7 milionu korun, budou sloužit zejména na zajištění činnosti nebo provozu budov.

Sedm set tisíc korun poputují na adresu Sportovního klubu Sulko Zábřeh. Prostředky jsou poskytnuty na celoroční činnost klubu. Sportovní aktivity ve městě podpoří také dvěstětisícová dotace činnosti Tělocvičné jednoty Sokol Zábřeh či padesát tisíc korun na akci Welzlův kvadriatlon, kterou organizuje občanské sdružení Břeh.

Sumou devět set tisíc korun podpořili zastupitelé Sportovní kluby Zábřeh, dotace je v tomto případě určena na celoroční provoz a údržbu areálu městského stadionu. Čtyři miliony na takzvanou kompenzaci nákladů závazku veřejné služby, tj. zajištění celoročního provozu plaveckého areálu pro potřeby sportovního vyžití obdrží EKO servis Zábřeh, obdobně v oblasti kultury uvolnilo zastupitelstvo ve stejném režimu dva a půl milionu Zábřežské kulturní na provoz kulturního domu a zajišťování kulturních akcí a služeb poskytovaných veřejnosti.

Zábřeh - bazén zdroj foto: muz

V rámci podpory kulturního vyžití v Zábřeze došlo rovněž k poskytnutí dotace sto dvacet tisíc korun místní základní umělecké škole, ta má sloužit k zajištění výstavní činnosti v Galerii Tunklův dvorec. Zastupitelé nezapomněli ani na Spolek Metoděj, na podporu celoroční činnosti a chod Katolického domu uvolnili dvě stě tisíc korun.

Kromě podpory sborů dobrovolných hasičů prostředky uvolňovanými radou města došlo také na poskytnutí investiční dotace sedmdesát tisíc korun pro Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Ta má posloužit ke spolufinancování záchranářské čtyřkolky pro šumperskou jednotku.

 
 

Autor: red., muz - L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Welzlův kvadriatlon                      zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.