Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v sociálních službách

25.06.2019 - Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v...

Počasí

26.06.2019 - Středa

Teplota: 33 / 20 - SkoroJasno

27.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 17 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Závěr sezóny GK Šumperk

09. ledna 2019 - 09:10

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodů

Závěr sezóny GK Šumperk

ilustrační snímek zdroj foto: GK Šumperk

Podzimní sezóna pro členky GK Šumperk byla velice náročná a děvčata musela zvládnout celou řadu závodů konaných v tuzemsku, ale i zahraniči a k tomu se připravit na MČR družstev. Mistrovství ČR předcházel krajský přebor a kromě postupu do II. ligy oddíl získal několik titulů přebornic Olomouckého kraje.

V nejmladší kategorii se titulem může pyšnit Ivana Svobodová, v kategorii II. liga zvítězila Klára Peterková, za ní Lenka Machytková a třetí Sabina Žandová, šestá Jitka Machytková, sedmá Anna Paraska, devátá Michaela Janků a desátá Marie Paraska. Ve III. lize se prvenství zhostila Adéla Osladilová, ve IV. lize třetí byla Amélie Diňová a v V. lize na stupínek nejvyšší vystoupila Markéta Hermannová a následovala ji Valérie Navrátilová.

MČR družstev se konalo v Praze Černošicích. Organizátoři pořádali nejvyšší soutěž v ČR již podruhé v hale Věry Čáslavské. Tentokrát závod proběhl bez větších problémů a bylo se opravdu na co koukat. V sobotu kolem oběda započala mistrovství soutěž družstev z I. ligy, poté jej vystřídala extraliga a v neděli se představila družstva II. ligy.

Zde mělo město Šumperk své reprezentantky – Kláru Peterkovou, Sabinu Žandovou, Kateřinu Friedlovou a Lenku Machytkovou, které patřily k favoritkám této soutěže. Děvčata zařadila do svých sestav spoustu nových prvků, zejména na bradlech, prostných a kladině. Závod to byl náročný, gymnastky nastoupily až v druhém sledu a začaly pauzou. Dlouhá přestávka mezi rozcvičením a samotnou soutěží zanechala své stopy, což se po zdařeném přeskoku  projevilo na bradlech. Všechna děvčata předvedla své náročné sestavy s chybou a to je stálo po absolvování celého čtyřboje umístění na bedně. Náš klub si z této vrcholné soutěže odváží nepopulární bramborovou medaili. Přesto děvčatům gratulujeme a snad to příští rok vyjde. 

Spravit chuť si odjela malá skupinka do sousedního Polska města Bydgoszce, kde se konal mezinárodní Mikulášský závod. Děvčata se nezalekla domácí konkurence, ale ani konkurence z Běloruska a Ukrajiny. V mladší kategorii druhá skončila Lenka Machytková a její sestra Jitka brala bronz. Ve starší kategorii zvítězila Klára Peterková a Kateřina Friedlová si odváží stříbrnou medaili.

Přes vánoční svátky si všichni užívali volna a od 2. ledna. jsou tréninky v plném proudu, aby se  všechny členky připravily na nadcházející sezónu, která nebude méně náročná než ta uplynulá.

Autor: red., J.Žandová, zdroj foto: oddíl GK Šumperk - J. Žandová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: GK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.