Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 09. prosince 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperské kino promítne dva špičkové balety

09.12.2022 - Šumperské kino promítne dva špičkové balety - Z...

Počasí

09.12.2022 - Pátek

Teplota: 3 / 1 - obcasny-Déšť

10.12.2022 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Závod Rock Point – Zimní výzva dokončily jen čtyři dvojice!

18. února 2013 - 10:03

Zpět na seznam článků

První ročník extrémního závodu dvojic

Závod Rock Point – Zimní výzva dokončily jen čtyři dvojice!

Závod Rock Point – Zimní výzva dokončily jen čtyři dvojice! zdroj foto:P.Zitta

V neděli 17. února byl oficiálně ukončen první ročník nejextrémnějšího zimního závodu dvojic v ČR, Rock Point – Zimní výzva 2013. Do cíle dorazily díky obtížnosti tohoto podniku ze šestnácti dvojic pouhé čtyři!

Tento závod, který startoval 13. února na Krakonošově náměstí v Trutnově a končil v průběhu časového limitu 96hodin 17.února v Karlově Studánce prověřil, jak fyzické, tak i psychické schopnosti šestnácti odvážných týmů, které se postavily na start.

Start závodu Rock Point

Již od startu se závodilo pod taktovkou dvou týmů a to Salomon-Suunto -OpavaNet (Petreček-Šinkovský) a Sanasport Warmpeace  teamu (Paloncý - Zemaník). Tyto dva týmy společně postupovaly v malém rozestupu téměř až pod vrchol Kralického Sněžníku, kde závod rozhodl díky lepší orientaci v terénu tým Salomon - Suunto - OpavaNet, jež si vybudoval větší náskok a vedení následně ještě dokázal navyšovat až do cíle.

Start závodu Rock Point

Poslední checkpoint na Pradědu tak mohli první borci absolvovat již s luxusním náskokem. Sjezd na skialpových lyžích do Karlovy Studánky, Bílou Opavou si užili za doprovodu televizních kamer a projeli cílem ve vítězném čase 50:59:30hod.

Cíl 2 (Salomon Suunto)

Na druhém místě do cíle dorazil již se ztrátou téměř 18 a půl hodiny tým Sanasport Warmpeace. Na třetí místo se po společném průchodu cíle v čase 87:32:20hod. dostaly dvě dvojice, Sráči z Poličky (Mazal, Beneš) a Veemaz (Pučálek, Mazal). „Obrovský výkon předvedly všechny čtyři týmy, které dorazily až do cíle, velké uznání si však zaslouží také všichni, kteří našli odvahu a postavili se na start takto extrémního podniku,“ řekl ředitel závodu, Pavel Zitta.

Pořadatelé mají po kladných ohlasech na tento závod již nyní jasno, v plánu je pokračování v započaté tradici a tedy i Rock Point – Zimní výzva 2014! Pokud jste tedy závod v letošním roce nestihli a láká vás, vyzkoušet si na vlastní kůži, co se skrývá pod pojmem „Zimní výzva“v řeči organizátorů, budete mít opět šanci!

Autor: red.,P.Zitta, zdroj foto:P.Zitta

Fotogalerie

Závod Rock Point – Zimní výzva dokončily jen čtyři dvojice! zdroj foto:P.Zitta

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Fotek: 105
Přidáno: 29.11.2022

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.