Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zbraňová amnestie

27. června 2014 - 08:26

Zpět na seznam článků

Lidé mohou beztrestně vracet zbraně nebo střelivo, které drží nelegálně

Zbraňová amnestie

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

por.Bc.Josef BednaříkV souvislosti s účinností novely zákona o zbraních bude v období od 1. července 2014 do 31. prosince 2014 vyhlášena amnestie, což znamená, že zaniká trestnost přečinu nedovolené ozbrojování u osoby, která bez povolení přechovává zbraň kategorie A, B, C nebo hlavní část této zbraně a tato osoba předá zbraň dobrovolně do úschovy kterémukoliv útvaru policie.

Po provedení nezbytných administrativních úkonů ze strany policie a balistické expertíze zbraně, může držitel ZP požádat ve lhůtě do dvou měsíců ode dne jejího odevzdání do úschovy o vydání příslušných dokladů k této zbrani a zbraň legálně nabýt do vlastnictví.

V případě, že osoba, která existenci zbraně v rámci amnestie legalizuje, není držitelem zbrojního průkazu, avšak bude chtít zbraň zaregistrovat na jiného držitele zbrojního průkazu, postupuje se dle ust. § 64 zákona o zbraních a to znamená, že zbraň může být zaregistrována na držitele zbrojního průkazu, popřípadě může být také zničena nebo znehodnocena tím způsobem, že je z ní vyroben řez. Zbraň nebo střelivo podléhající amnestii může být rovněž uloženo u podnikatele v oboru zbraní a střeliva za účelem prodeje nebo úschovy.

Autor: Josef Bednařík, tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.