Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 05. prosince 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

První autobus vyjede z nového nádraží 18. ledna

04.12.2020 - První autobus vyjede z nového nádraží 18. ledna -...

Počasí

05.12.2020 - Sobota

Teplota: 8 / 4 - Oblačno

06.12.2020 - Neděle

Teplota: 11 / 7 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zdravotníci v Šumperku předvedou, jak si správně mýt ruce

04. května 2016 - 07:14

Zpět na seznam článků

K akci se připojí také Lékárna Nemocnice Šumperk, zájemcům nabídne ke koupi dezinfekční prostředky i ošetřující kosmetiku

Zdravotníci v Šumperku předvedou, jak si správně mýt ruce

Zdravotníci v Šumperku předvedou, jak si správně mýt ruce zdroj foto: NŠ

Zdravotníci z Nemocnice Šumperk předvedou, jak si správně mýt své ruce

Už řadu let vyhlašuje Světová zdravotnická organizace Světový den hygieny rukou, který se už tradičně koná 5. května. K celosvětové akci se letos opět přidá i Nemocnice Šumperk. Ve čtvrtek tak nabídne veřejnosti spoustu důležitých rad, jak udržovat ruce v čistotě a jak si ruce správně mýt a dezinfikovat.

Osvětová akce bude probíhat ve čtvrtek 5. května od devíti do třinácti hodin v budově Centrálního příjmu Nemocnice Šumperk.

Zájemci si budou moci vyzkoušet správný způsob dezinfekce rukou a následně si výsledek díky speciální UV lampě také ověřit. „Ultrafialové světlo totiž odhalí i sebemenší nedostatky. Zaměstnanci nemocnice budou zároveň připraveni odpovídat na veškeré otázky týkající se správné hygieny rukou," objasňuje tisková mluvčí Hana Szotkowská.

Ing. Hana Szotkowská - tisková mluvčí NŠ zdroj foto: archiv sumpersko.net

Mytí a dezinfekce rukou patří mezi nejjednodušší způsoby, jak zabránit vzniku a šíření infekcí. Přestože si mnozí z nás myslí, že mytí rukou není žádná věda, každoroční testování dokazuje, že tak běžný úkon, jakým je mytí rukou, zvládá správně jen málokdo.hygiena rukou zdroj foto: NS

I proto se nemocnice k tomuto celosvětovému dni každoročně připojuje. Mnozí účastníci těchto akcí jsou udiveni, když pod UV lampou naleznou barevná neumytá místa. „Časté, ale hlavně důkladné mytí rukou je jednou ze základních znalostí osobní hygieny každého z nás. Správná technika mytí a dezinfekce rukou je jednoduchý a zároveň dostupný nástroj v boji proti vzniku a šíření infekcí. Lze tak poměrně snadno zabránit řadě onemocnění,“ vysvětluje smysl akce Martina Souralová, náměstkyně pro nelékařské zdravotnické profese s tím, že pokud naše ruce nejsou čisté, mohou se snadno stát cestou přenosu nebezpečných infekčních onemocnění, jako je například žloutenka. „Viry a bakterie jsou prakticky všude. Stačí vzít někde za kliku, chytit se tyče v autobuse, zmáčknout tlačítko výtahu nebo si s někým potřást rukou. Množství mikrobů se nachází i na klíčích, klávesách počítačů a na držadlech nákupních vozíků,“ dodává Martina Souralová.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

K akci se připojí také Lékárna Nemocnice Šumperk, zájemcům případně nabídne ke koupi dezinfekční prostředky i ošetřující kosmetiku na ruce. Prostředky na dezinfekci rukou jsou vybavená také všechna nemocnicční pracoviště.  „Dezinfekce je trvale přístupná pro všechny pacienty a návštěvníky nemocnice, přičemž personál nemocnice je v oblasti dodržování všech protiepidemických zásad proškolován pravidelně," upřesnila mluvčí Szotkowská.

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

 Zdravotníci v Šumperku předvedou, jak si správně mýt ruce   zdroj foto: NŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.