Sobota 02. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě

01.12.2023 - Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě -...

Počasí

02.12.2023 - Sobota

Teplota: 0 / -3 - Sníh

03.12.2023 - Neděle

Teplota: -2 / -6 - Sníh

Zdravotníků 7

24. ledna 2023 - 19:04

Zpět na seznam článků

FN Olomouc má novou sídelní adresu

Zdravotníků 7

FN Olomouc zdroj foto: archiv

Jedinou oficiální adresou, pod kterou se skrýval celý areál Fakultní nemocnice Olomouc, byla doposud I. P. Pavlova 6. To se nyní změnilo. Od 18. ledna je oficiálním sídlem největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě adresa Zdravotníků 248/7, Olomouc 779 00.

Ke změně sídla FN Olomouc došlo z důvodu blížící se demolice nejstarší nemocniční budovy B známé jako Franz Josef, která má právě adresu I. P. Pavlova 6.

Protože však žádná adresa není po likvidaci stávající budovy podle současné legislativy přenositelná, nemůže už toto označení dále mít jiný stavební objekt. Proto došlo ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR ke změně zřizovací listiny, v níž je zakotveno nové sídlo naší nemocnice, a to na adrese budovy ředitelství (WA): Zdravotníků 248/7, Olomouc 779 00.

Vznik nové oficiální adresy se symbolickým vzdáním holdu všem zdravotníkům a "šťastným" číslem orientačním 7 umožnilo mimo jiné i nedávné obnovení a dopracování uličního systému v areálu olomoucké fakultní nemocnice, čímž vznikla i zcela nová ulice Zdravotníků na trase od vjezdu do nemocnice z Hněvotínské ulice po budovu A (URGENT). Do budoucna se tento nový systém spolu s označením budov v areálu čísly popisnými a orientačními stane základem pro přehlednější a lepší online navigaci v celém areálu FN Olomouc.

Autor: red., A. Fritscher

Fotogalerie

FN Olomouc               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Unikátní výstava ptactva v Olomouckém kraji

Unikátní výstava ptactva v Olomouckém kraji

Prohlédnout si můžete v budově Ornitologické stanice v Přerově

Vánoční Šumperk 2023

Vánoční Šumperk 2023

Koncertní smršť, oživený Točák i vánoční soutěž

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.