Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 07. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

08.07.2020 - Středa

Teplota: 20 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Žena se zranila během turistického výletu do Divokého dolu

19. července 2012 - 22:56

Zpět na seznam článků

Náročná záchrana turistky z ne dobře přístupné oblasti hor

Žena se zranila během turistického výletu do Divokého dolu

ilustrační snímek - transport na rakouském vozíku zdroj foto:HS

Záchranáře Horské služby Jeseníky dnes odpoledne zaměstnal náročný transport sedmatřicetileté turistky se zraněnou dolní končetinou z oblasti Divokého dolu.

Kolem třinácté hodiny pak Horská služba dostala o nehodě hlášení z krizového čísla 112 s tím, že turistka má poraněné koleno a není schopna pohybu. „Vše bylo komplikované tím, že ani ona, ani její manžel bohužel u sebe neměli mobilní telefon. Museli tedy počkat, až trasou půjdou další turisté a ty poté požádali o přivolání záchrany. Náhodní kolemjdoucí však nesdělili přesné místo, kde se zraněná nachází,“ popsal situaci Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že tím byla ztížena lokalizace obou manželů, protože turisté, kteří jim přivolali pomoc, šli dál a bez spojení nebylo možné určit místo a rozsah zranění.

Do akce se okamžitě vypravilo pět záchranářů HS. Vzhledem k povaze terénu bylo jasné, že transport bude komplikovaný, protože do této lokality se nedostane žádná technika, kterou HS používá. Stejně tak bylo vyloučené, aby záchranáři požádali o spolupráci Leteckou záchrannou službu.

Podle zasahujících členů HS nešlo vzhledem ke špatnému počasí totiž použít vrtulník a v podvěsu zraněnou transportovat na místo, kam dojede sanitní vůz. Proto byla žena po ošetření převezena k sanitce Zdravotnické záchranné služby náročným terénem přibližně dva kilometry pomocí „ rakouského vozíku“. „Apeluji na návštěvníky Jeseníků, aby se nikdy nevydávali do hor bez nabitého mobilního telefonu a nejlépe s uloženým číslem na náš dispečink (602666603) Jak ukázala řada úspěšných a rychlých zásahů Horské služby, mobil usnadní následné řešení jakéhokoliv problému,“ varoval turisty náčelník Klimeš.

 

Autor: red.,R.Zeman

Fotogalerie

ilustrační snímek - transport  na rakouském vozíku zdroj foto:HS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.