Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Ženám nabízíme větší klid a soukromí," říká primář Harald Čadílek

10. srpna 2017 - 14:15

Zpět na seznam článků

Gynekologicko-porodnické oddělení v Šumperku rozšířilo počet nadstandardních pokojů

„Ženám nabízíme větší klid a soukromí," říká primář Harald Čadílek

MUDr. Harald Čadílek primář gynekologicko-porodnického oddělení NŠ foto: archiv NŠ

Vlastní sprcha, záchod, televize, lednička nebo internet. To všechno je součástí dalšího nového nadstandardního pokoje, který svým pacientkám nabízí gynekologické oddělení šumperské nemocnice. Nadstandardní pokoj vzniknul díky nenáročným dispozičním úpravám na oddělení. Kromě moderního vybavení ženám nabídne také větší klid a soukromí.

Nový nadstandardní pokoj nabízí pacientkám klid a soukromí foto:NŠ - T. Bulková

Nový nadstandardní pokoj sloužil původně jako lékařský. Díky nenáročné rekonstrukci však pokoj změnil svůj účel a už v těchto dnech ho nabídne svým pacientkám jako nadstandardní. „Pokoj má vlastní sociální zařízení, nový nábytek, televizi, lednici, mikrovlnku či rychlovarnou konvici. Největším bonusem pro ženy ale bude především soukromí na tomto pokoji,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šumperk Harald Čadílek, který je sám velkým zastáncem nadstandardních pokojů. „Z vlastní zkušenosti vím, že klid a soukromí je v době po operaci k nezaplacení. Člověk nechodí na operace každý den, a pokud už bohužel musí, tak prostředí stejně jako kvalita zdravotní péče, hraje důležitou roli. Neruší vás na pokoji nejen jiní pacienti, ale třeba i jejich návštěvy a vy můžete naopak se svými blízkými po operaci trávit chvíle v soukromí,“ popisuje primář.

Nový nadstandardní pokoj nabízí pacientkám klid a soukromí foto:NŠ - T. Bulková

Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí svým klientkám v současnosti dohromady celkem šest nadstandardních pokojů, čtyři z nich využívají hlavně maminky po porodu. „Zájem o nadstandardní pokoje je opravdu vysoký. Díky současným moderním metodám operací a následným krátkým dobám hospitalizace už dnes může tyto pokoje využít mnoho našich klientek,“ dodává primář.

Právě na základě vysoké poptávky umožnila nemocnice využívat nadstandardní pokoje třeba i jen na dopoledne po krátkých gynekologických výkonech za redukovaný poplatek.

Nový nadstandardní pokoj nabízí pacientkám klid a soukromí foto:NŠ - T. Bulková

Díky vysoké poptávce tak plánuje nemocnice v nastaveném trendu i nadále pokračovat. Víc nadstandardních pokojů chce nabídnout jak na gynekologickém oddělení, tak na porodnici. „Ženy jsou dnes náročné, ale pokud ty možnosti jsou, proč jim nevyjít vstříc a neudělat pro ně i v nemocnici takové prostředí, ve kterém by se cítily dobře, a jejich rekonvalescence byla v prostorách na vysoké úrovni. Pevně věřím, že zřízení tohoto pokoje je jen jedním z mnoha kroků v dalším zvelebování našeho oddělení. Plány jsou velké a v následujícím roce proběhne řada z nich,“ nastiňuje primář Čadílek.

Autor: red., H. Hanke, foto: NŠ - T. Bulková

Fotogalerie

MUDr. Harald Čadílek  primář gynekologicko-porodnického oddělení NŠ      foto: archiv NŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.