Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zimní výzva! Pokračuje už jen půlka dobrodruhů

20. února 2015 - 21:27

Zpět na seznam článků

Eva Filipiová s Petrem Walou jsou zatím předposlední dvojicí na trati

Zimní výzva! Pokračuje už jen půlka dobrodruhů

RP - Zimní výzva 2015 Eva Filipiová a Petr Wala foto: Patrik Pátek

V průběhu druhého dne odstoupila pětice závodních sestav – Tomáš Hlaváč s Robinem Jančíkem, Roman Ruml se Zbyňkem Psotou, Jaroslav Novák s Janem Žilinou nebo „dogtrekaři“ Pavel Kohout a David Vičar.

Nad pátečním ránem závod opustili Zdeněk Jirčík a Milan Skalický. „Asi bychom to dali, ale přecenil jsem své síly. Jsem čerstvě po nemoci, a jak jsem tělo přepnul, dostal jsem horečku a s tou pokračovat je nesmysl," sdělil Tomáš Hlaváč z Extreme Fetrock týmu.

Nejen perfektní zdravotní stav, ale také taktika a správně připravená strategie hraje zásadní roli pro úspěšné dokončení nejextrémnějšího zimního outdoor-survivalového závodu dvojic ve volném terénu a bez zajištění, který se koná na území ČR. Mnozí skončili právě proto, že s sebou v danou chvíli neměli potřebnou výbavu. „Elis šla nádherně, závod by zvládla naprosto v pohodě, ale já udělal zásadní strategickou chybu. Doslova jsem se odvařil na Čertově stěně. Nechal jsem si sněžnice na kontrolním bodě, místo abych je v téhle pasáži měl u sebe. Druhým faktem je, že věk už neošálíte,“ řekl zklamaně Pavel Kohout.

Naopak vstříc vítězství jdou loňští vítězové – Paloncý se Šilarem. Ti si už vytvořili několikahodinový náskok.

P. Paloncý a F. Šilar foto:P.Pátek

Na závěrečném checkpointu na Suchém vrchu byli v poledne. „Máme za sebou druhou noc a to se už člověk chvílemi zapomene a najednou usne. Stále platí, že nejtěžší pasáž byla ta úvodní. Teď už to není o místě, ale o tom, že jsme prostě dvě noci nespali. Žene nás především touha být co nejdříve v cíli,“ řekl Pavel Paloncý. „Naštěstí máme jeden druhého. Když člověk vidí, že ten druhý usíná, vymyslíme nějaké téma konverzace, jinak toho moc nenamluvíme,“ usmál se Filip Šilar.

vstříc vítězství jdou loňští vítězové – Paloncý se Šilarem foto:P.Pátek

Mezi fanoušky od pátečního rána závodu kolovala debata, zda dvojice dojde do cílového Šumperka do půlnoci. Druzí na trati - dvojice Martin Mazal s Vítkem Pučálkem si „orazila“ a tím narostl i rozdíl.

Na druhém checkpointu na Kladském sedle dvojka ztrácela třináct hodin. Třetí tým Eva Filipiová s Petrem Walou zaostával o dalších osm hodin. Za nimi jsou na trati už jen Miloš a Ivana Bohoňkovi a dogtrekař Jaroslav Maixner. „Trať je extrémně náročná. Pasáže volným terénem se jdou pomaleji, než jsme čekali. Rozhodli jsme se na limitech netrvat tak důsledně a umožnit závodníkům dále pokračovat, pokud sami mají chuť. Se všemi jsme ve spojení,“ dodal koncem třetího dne ředitel závodu Pavel Zitta.

Autor: red.,P. Pátek, zdroj fotek: P. Pátek

Fotogalerie

RP - Zimní výzva 2015 Eva Filipiová a Petr Wala   foto: Patrik Pátek

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.