Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 05. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská výzva nadchne v Jeseníkách

04.08.2020 - Horská výzva nadchne v Jeseníkách - Letos premiérově...

Počasí

05.08.2020 - Středa

Teplota: 21 / 15 - Zataženo

06.08.2020 - Čtvrtek

Teplota: 27 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Získání evropských prostředků na projekty nemusí být problém

08. listopadu 2013 - 10:31

Zpět na seznam článků

Seminář OK4EU představil možnosti financování projektů

Získání evropských prostředků na projekty nemusí být problém

Seminář 7.listopadu zdroj foto:OK4EU

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU připravilo ve čtvrtek 7.listopadu školicí seminář komunitárních programů Evropské unie, jehož hlavním cílem bylo seznámit představitele měst, obcí, zástupce mikroregionů, neziskových organizací a vysokých škol s možnostmi financování projektů z těchto zdrojů. Semináře se zúčastnilo přibližně padesát zájemců.

Program semináře byl obsahově zaměřen na příští rozpočtové období 2014-2020. V průběhu odpoledne vystoupili řečníci s prezentacemi o programech COSME, HORIZON 2020, Erasmus+ a Evropa pro občany. Odborníci se zaměřili na představení podoby budoucích programů a jeho částí a doporučili konkrétní tipy a rady, jak mají zájemci postupovat od projektového záměru až po podání žádosti. Připomněli také, že konečná podoba programů by měla být schválena do konce listopadu.

seminář 7.listopadu

Regionální konzultantka programu Mládež v akci informovala o výstupech programu v končícím období 2007-2013 a představila dobrovolnici z Francie, která v současné době působí v Prostějově.

Komunitární programy představují finanční nástroje Evropské komise, ze kterých mohou evropské subjekty čerpat prostředky na své aktivity. Žádosti se posuzují v Evropské komisi, příp. v některé z jejích výkonných agentur. Pro projekty je třeba mít partnery z jiných členských států a každý podpořený projekt musí naplňovat znaky evropské přidané hodnoty.

seminář 7.listopadu

V členských státech EU jsou národní kontaktní místa, kde mohou zájemci konzultovat své projektové záměry. „OK4EU poskytuje informace o výzvách komunitárních programů a tento seminář je tradiční aktivitou směřující ke zvýšení počtu podaných žádostí. Jsem rád, že se semináře zúčastnilo tolik zájemců, kteří hledají různé možnosti financování svých aktivit. Věřím, že se jim podaří připravit kvalitní projekty, které získají finanční podporu,“ doplňuje náměstek hejtmana Michael Fischer.

 

Autor: red.,M.Vráželová

Fotogalerie

Seminář 7.listopadu             zdroj foto:OK4EU

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.