Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zkrat v jednání způsobil smrt

04. ledna 2013 - 11:04

Zpět na seznam článků

Tři facky a dýka, jako nástroj odplaty

Zkrat v jednání způsobil smrt

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Psal se červen roku 1960 a tak, jak už to bývá, se dva kamarádi pohádali o dívku. Pepa šestnáctiletý, ale fyzicky velmi zdatný a Pavel devatenáctiletý, úplný opak – hubený a slabý. Pepa vědom si své síly chtěl Pavla natáhnout, ale vzal raději do zaječích. Následující den, když se kolem osmé hodiny večer vracel Pavel z hospody, kde vypil tři borovičky a zazdil to nějakým tím pivkem, potkal na návsi své tři vrstevníky, se kterými se dal hovoru.

Po pár minutách debaty k nim dorazil Pepa, který bez meškání chytil Pavla pod krkem a dal mu tři velké facky se slovy: „Však víš za co!“ Kamarádi si z Pavla dělali legraci, že si nechá dát pře hubu od mladšího kluka. To bylo na Pavla moc. Vzal kolo a se slovy: „Já si na tebe počkám, šmejde,“ vzal kolo a jel se domů vyzbrojit. Vzal si dýku a do levé kapsy kalhot zastrčil boxer jsa rozhodnut Pepu zabít za to, že ho zahanbil před kamarády.

Na Pepu si počkal kousek od jeho domu. Ten jakmile ho spatřil, hned křičel: „Tak ty ses na mne musel vyzbroji?!“ Přiskročil k Pepovi strčil mu ruku do kapsy, kde nahmatal boxer. Pavel mu levou rukou přidržel ruku v kapse a pravou rukou tasil dýku, kterou dvakrát Pepu bodl. Ten se na Pavla udiveně podíval a padl k zemi.

Jakmile se Pavel přesvědčil, že Pepa je mrtvý, šel domů, kde se umyl a připravil se na druhý krok svého promyšleného činu. A to spáchání sebevraždy. Ze stodoly si vzal konopný provaz a odebral se do blízkého lesa, ale jakmile se přibližoval k lesu, klesalo jeho odhodlání skoncovat se životem. Policie následující den objevila Pavla poblíž jeho trvalého bydliště.

Vrah se ke svému činu plně doznal a okresní soud nadělil Pavlovi 18 let natvrdo. Krajský soud trest snížil na 15 let, když vzal do úvahy všechny okolnosti, které případ dvou kluků provázely. Přihlédnul i k tomu, že pachatel vraždy byl před svým činem zbitý svou obětí. Bohužel zkrat v jednání mladého muže měl za následek smrt teprve šestnáctiletého chlapce, kterému už život nikdo nevrátí.

Autor: sol

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.