Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Losiny budou v posledním zářijovém víkendu opět čokoládové

18.09.2021 - Losiny budou v posledním zářijovém víkendu opět...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zkrat v jednání způsobil smrt

04. ledna 2013 - 11:04

Zpět na seznam článků

Tři facky a dýka, jako nástroj odplaty

Zkrat v jednání způsobil smrt

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Psal se červen roku 1960 a tak, jak už to bývá, se dva kamarádi pohádali o dívku. Pepa šestnáctiletý, ale fyzicky velmi zdatný a Pavel devatenáctiletý, úplný opak – hubený a slabý. Pepa vědom si své síly chtěl Pavla natáhnout, ale vzal raději do zaječích. Následující den, když se kolem osmé hodiny večer vracel Pavel z hospody, kde vypil tři borovičky a zazdil to nějakým tím pivkem, potkal na návsi své tři vrstevníky, se kterými se dal hovoru.

Po pár minutách debaty k nim dorazil Pepa, který bez meškání chytil Pavla pod krkem a dal mu tři velké facky se slovy: „Však víš za co!“ Kamarádi si z Pavla dělali legraci, že si nechá dát pře hubu od mladšího kluka. To bylo na Pavla moc. Vzal kolo a se slovy: „Já si na tebe počkám, šmejde,“ vzal kolo a jel se domů vyzbrojit. Vzal si dýku a do levé kapsy kalhot zastrčil boxer jsa rozhodnut Pepu zabít za to, že ho zahanbil před kamarády.

Na Pepu si počkal kousek od jeho domu. Ten jakmile ho spatřil, hned křičel: „Tak ty ses na mne musel vyzbroji?!“ Přiskročil k Pepovi strčil mu ruku do kapsy, kde nahmatal boxer. Pavel mu levou rukou přidržel ruku v kapse a pravou rukou tasil dýku, kterou dvakrát Pepu bodl. Ten se na Pavla udiveně podíval a padl k zemi.

Jakmile se Pavel přesvědčil, že Pepa je mrtvý, šel domů, kde se umyl a připravil se na druhý krok svého promyšleného činu. A to spáchání sebevraždy. Ze stodoly si vzal konopný provaz a odebral se do blízkého lesa, ale jakmile se přibližoval k lesu, klesalo jeho odhodlání skoncovat se životem. Policie následující den objevila Pavla poblíž jeho trvalého bydliště.

Vrah se ke svému činu plně doznal a okresní soud nadělil Pavlovi 18 let natvrdo. Krajský soud trest snížil na 15 let, když vzal do úvahy všechny okolnosti, které případ dvou kluků provázely. Přihlédnul i k tomu, že pachatel vraždy byl před svým činem zbitý svou obětí. Bohužel zkrat v jednání mladého muže měl za následek smrt teprve šestnáctiletého chlapce, kterému už život nikdo nevrátí.

Autor: sol

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.