25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

Zlato z Koutymana 2013 putuje na Slovensko

30. září 2013 - 18:12

První ročník extrémního horského duathlonu zná vítěze

Koutyman 2013 foto:sumpersko.net

V sobotu 28.září se uskutečnil v areálu Kouty extrémní horský duathlon s příznačným názvem Koutyman. Závodníci dostali na závěr letní sezóny možnost změřit si síly v běhu a jízdě na horském kole. Závod byl určen pro všechny výkonnostní kategorie.

Koutyman

První ročník Koutymana přilákal do známého sportovního areálu v Jeseníkách desítky návštěvníků, kteří si náležitě užívali slunečný den, který jen umocnil atraktivnost prostředí závodu, který se uskutečnil v okolí přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Fotogalerie ZDE

Pár dnů před startem přistoupili organizátoři, vzhledem k deštivému počasí ke zkrácení délky tratě pro jízdu na horském kole. Závodilo se tedy v běhu na 3,9 kilometru, jízda na horském kole 37 kilometrů a závěrečný běh na 13 kilometrů. Terén byl náročný na fyzickou kondici, protože na závodníky čekalo celkové převýšení 3491 metrů v nadmořské výšce 1300metrů.

S nástrahami tratě se nejlépe popral Peter Mosný (Kelly´s Bicycles) Slovensko, který přesvědčivě vyhrál v čase 02:51:27.439. Na druhém místě se umístil domácí David Jílek (Cyklo Polách Šumperk) v čase 03:00:52:438 před třetím Dominikem Hyblerem (RMP Helia Brno) v čase 03:01:54,438.

První z žen, Martina Novotná (TÜV SÜD RUSAVA BIKE TEAM) v čase 03:37:37.735 se umístila celkově na jednadvacátém místě. Svým skvělým časem to „natřela“ celé řadě mužů. V ženách na druhém místě se umístila Jáglová Michala 04:05:32.89901 a třetí v ženách skončila Skalická Kristýna (Adidas outdoor) 04:09:48.70801.

Koutyman

Ve štafetách je pořadí následující: První se umístila štafeta ve složení Fojtík –Bartík(02:44:46.388), druzí se umístili Karásek –Týle (03:44:50:619) a třetí skončili Maliňák – Maliňáková (04:31:18.160). Výsledková listina ZDE

Mezi závodníky prvního ročníku Koutymana patřil i desetinásobný mistr ČR v dlouhém triatlonu a několikanásobný účastník Havajského Ironmana Petr Vabroušek, kterému jsme po závodu položili pár otázek.

Koutyman - Petr Vabroušek a Petr Marek

Jak hodnotíš připravenou trať závodu?

Petr Vabroušek: Pořadatelé připravili zajímavý závod, který mne stál hodně sil. Jsem rád, že počasí vyšlo a zážitek byl o to lepší.

Můžeš zhodnotit jednotlivé disciplíny?

Petr Vabroušek: První běh byl zahřívací a karty se začaly rozdávat až v následném horském kole a běhu. Já jsem měl tu nevýhodu, že na horském kole jsem jel v letošním roce snad jen dvakrát. Hned od startu se jelo asi hodinu do kopce, až na horní nádrž. Horší však byl sjezd, protože povrch byl ještě dosti mokrý a hodně to klouzalo. Raději jsem z kola sesednul, protože jsem se nechtěl zranit. Za čtrnáct dnů se zúčastním Havajského Ironmana. Následný běh byl již o něčem jiném a běželo se mi velmi dobře.

Co můžeš doporučit pro druhý ročník závodu?

Petr Vabroušek: Prodloužil bych jízdu na horském kole o další kilometry. Jinak byl ale závod skvělý a určitě si najde své postavení v kalendáři těchto a podobných závodů. Sešla se zde celá řada vynikajících závodníků a jsem rád, že jsem se prvního ročníku mohl zúčastnit.

Koutyman

Koutyman se bezesporu zapíše do kalendáře mezi zajímavé soutěže, nejen pro závodníky, ale také pro milovníky jesenické přírody, vzhledem k tomu, že dokázal skloubit náročnost a atraktivnost přírody kolem celého masivu Mravenečníku a tras Kouteckého Bikeparku.