Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zloděj na Jesenicku se vrátil na místo činu pro máslo a pivo

08. listopadu 2013 - 13:44

Zpět na seznam článků

Během měsíce „stihl“ čtyři krádeže

Zloděj na Jesenicku se vrátil na místo činu pro máslo a pivo

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Škodu přes čtyřicet tisíc korun měl způsobit dvacetiletý mladík, který si vyslechl podezření ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Od konce září do začátku listopadu mu policisté připisují čtyři skutky.

Vždy se orientoval na majetkovou trestnou činnost. Na první akci nebyl ani sám. „Jeho osmatřicetiletý kamarád se šel do jednoho jesenického podniku zeptat na práci. Přitom si stihl prohlédnout kancelář manažerky výroby. Protože byl vyrušen zaměstnancem, budovu, aniž by cokoliv odcizil, opustil. Před budovou ho však čekal obviněný mladík, kterého instruoval, kde najde odložené telefony Apple iPhone a Nokia v hodnotě téměř deseti tisíc korun,“ uvedla k začátku případu tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Další tři skutky provedl obviněný mladík sám. V polovině října se vloupal v Písečné do stodoly. „Tady odcizil vše, co by se dalo zpeněžit–elektrické kabely, jízdní kolo, sekeru apod. Poté se podíval i do sousedního domu, kde odcizil motorovou pilu, stan, spací pytel, oblečení a další kabely,“ popisuje tisková mluvčí. Odcizené věci kromě kabelů po cestě do Jeseníku ukryl u silnice a kabely odevzdal ve sběrně druhotných surovin.

Do dalšího objektu v Bělé pod Pradědem, část Domašov, se mladík vloupal hned dvakrát. „Poprvé si z chaty odnesl elektromateriál, sekeru, jízdní kolo a batoh. Podruhé se do chaty vrátil o dva dny později, kdy si přišel do ledničky pro máslo a do sklepa pro tři piva,“ dodává k výčtu způsobené škody tisková mluvčí Neubauerová.

 

Autor: red.,T.Neubauerová

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.