Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20.01.2020 - Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista -...

Počasí

21.01.2020 - Úterý

Teplota: 0 / -4 - Oblačno

22.01.2020 - Středa

Teplota: 0 / -5 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zlodějky připravily seniorku o 80 tisíc korun

14. listopadu 2016 - 12:37

Zpět na seznam článků

Policie varuje, jak se nestát obětí podvodu!

Zlodějky připravily seniorku o 80 tisíc korun

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Olomoučtí kriminalisté pátrají po dvou pachatelkách krádeže, ke které došlo ve čtvrtek 10. listopadu v odpoledních hodinách v části Olomouce-Lazcích.

Dvě zatím neznámé ženy se pod smyšlenou legendou o vrácení přeplatku za vodu a kontroly vodoměru, vloudily do rodinného domu sedmaosmdesátileté seniorky. „Pod záminkou vrácení peněz ji pak požádaly o rozměnění pětitisícové bankovky,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Seniorka odešla do pokoje, odkud peníze přinesla. „V této chvíli ji jedna z nich zabavila s tím, že musí zkontrolovat vodovodní baterie v celém domě a druhá jí pravděpodobně v tomto okamžiku ukradla peníze. Poté odešly neznámo kam. Až po jejich odchodu žena zjistila, že jí zmizelo 80 tisíc korun“ upřesnila okolnosti podvodného jednání mluvčí.

K popisu žen se kriminalistům podařilo zjistit, že jedna z nich byla ve věku kolem čtyřiceti let, silné postavy, snědší pleti. Vysoká byla mezi 165–168 cm. Měla kulatý obličej, velké tmavé oči. Vlasy měla tmavé, sčesané dozadu a vzadu pravděpodobně sepnuté. Na temeni hlavy tvořily štětku. Na sobě měla bílou prošívanou silonovou bundu pod pás a tmavomodré kalhoty. U sebe měla tmavou kabelku. Mluvila česky, bez přízvuku.

identikit starší pachatelky zdroj: PČR

Druhá byla o něco mladší, plnoštíhlá, vysoká rovněž mezi 165–168 cm. Na sobě měla bundu bílé barvy a kalhoty. Vlasy měla barvy špinavá blond, jevily se jako obarvené. „Bližší informace k popisu druhé ženy se nepodařilo zjistit,“ sdělila Irena Urbánková.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody, spáchaných formou spolupachatelství, za který oběma pachatelkám, v případě zjištění a vzhledem k výši způsobené škody, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Krajská policejní mluvčí radí, jak se nestát obětí podvodu!

Nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího do bytu nevpouštějte.

Nikdy hned neotevírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi.

Pořiďte si panoramatické kukátko, které vám umožní dobře si návštěvníka prohlédnout. Instalujte si na dveře bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené, a tak můžete některé věci vyřídit bezpečněji.

Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.

Nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí. Podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí odmítejte – v naprosté většině jde o podvod.

Autor: red., I. Urbánková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.