Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Bývalý prasečák se mění ve výstavní prostory

25.10.2021 - Bývalý prasečák se mění ve výstavní prostory -...

Počasí

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

26.10.2021 - Úterý

Teplota: 9 / 5 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem

25. května 2020 - 16:45

Zpět na seznam článků

Vlastivědné muzeum Olomouc informuje

Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem

Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem zdroj foto: VMO

Již úterý 26. května bude zpřístupněn zámek v Čechách pod Kosířem návštěvníkům, a to včetně všech jeho zámeckých expozic, Filmové expozice Jana a Zdeňka Svěráků a další.  Od 1. června bude také prodlužena otevírací dobu o hodinu, tzn. od devíti do osmnácti hodin, uvedl Břetislav Holásek, ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci, které je správcem zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem.

Letos si také připomeneme 200. výročí od narození jednoho z nejuznávanějších českých malířů, Josefa Mánesa. „K tomuto významnému jubileu se muzeu podařilo zapůjčit z Národní galerie v Praze jeden z jeho nejslavnějších obrazů nazývaný Švadlenka,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast kultury a památkové péče Petr Vrána.

Návštěvníci zámku tak budou mít příležitost shlédnout ucelenou sbírku děl toho českého malíře na jednom místě, a to po celou letošní sezónu.

Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem zdroj foto: VMO

K Mánesovu výročí plánuje muzeum několik společensko-kulturních akcí. „11. září slavnostní koncert Mánesovy obrazy v hudbě, ve velkém zámeckém sále, na téma obrazů toho malíře a den poté velké oslavy. Během sezóny proběhne několik tematických akcí, jako například 4. července  turistický pochod "Mánesovou stezkou", malířské workshopy, tematické kostýmované prohlídky a mnohé další. Rozjíždíme také projekt "Najdi svého Mánesa" s cílem pokusit se nalézt další nezvěstná díla Josefa Mánesa a připravujeme vydání populární výroční turistické vizitky,“ přiblížil tiskový mluvčí muzea Antonín Valenta, který upřesnil: „ V souladu s rozvolňování daných omezení také připravujeme, sice v omezené míře, open air koncerty Kulturního léta v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Posluchači se mohou těšit 12. srpna na koncert Mikolase Josefa, předního českého písničkáře, zpěváka, a reprezentanta Česka na Eurovision Song Contest 2018  a 10. září na open air koncert rockové skupiny Mňága a Žďorp a na dalšího ze známých českých písničkářů, Jiřího Dědečka.“

Autor: red., A. Valenta, zdroj foto: VMOL

Fotogalerie

 Znovuotevření zámeckého areálu v Čechách pod Kosířem    zdroj foto: VMO

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.