Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 07. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

 Czech Tour: Neuman v první desítce druhé etapy

07.08.2020 - Czech Tour: Neuman v první desítce druhé etapy -...

Počasí

07.08.2020 - Pátek

Teplota: 30 / 17 - SkoroJasno

08.08.2020 - Sobota

Teplota: 30 / 16 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zooložka namalovala komiksovou hru o zvířecích superhrdinech

07. července 2020 - 12:12

Zpět na seznam článků

Strážci poznání zvou do Pevnosti poznání

Zooložka namalovala komiksovou hru o zvířecích superhrdinech

Strážci poznání - ilustrace z komiksové hry zdroj: upol

Pevnost poznání přichází s novinkou, která potěší všechny příznivce komiksu a superhrdinů. Od 13. července startuje v expozicích interaktivního muzea vědy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci další pokračování úspěšné hry Strážci poznání z dílny výtvarnice Jany Růžičkové a spisovatele Martina Šinkovského.

Strážci poznání jsou důvtipná interaktivní komiksová hra, která vznikla v roce 2016 přímo v Pevnosti poznání v Olomouci. Ústřední postavy příběhu tvoří skupina vědeckých superhrdinů, do níž patří moudrá sova Woobi, geniální kočka Felis, vynalézavá krysa Rody, mocný čolek Tritus a nebojácná liška Eli. Každý ze Strážců svým charakterem a činnostmi představuje danou expozici Pevnosti, každý z nich je symbolem vědy a poznání.

Strážci poznání - ilustrace z komiksové hry zdroj: upol

Zvířecí postavy se mění v průvodce, po jejichž boku návštěvníci absolvují zajímavá dobrodružství v podobě logických her, šifer a úkolů.

Hráči se stanou neohroženými agenty, budou cestovat do minulosti a pomocí interaktivních exponátů hledat fakta a vyvracet mýty. Sekundovat jim budou nejen zvířecí hrdinové, ale také průvodci z řad studentů olomoucké univerzity. „Na rozdíl od prvního dílu této ‚bojovky‘, která měla u návštěvníků obrovský úspěch, přicházíme tentokrát s několika úrovněmi obtížnosti, takže si na své přijdou děti všech věkových kategorií i dospělí. Jedná se o příběhovou linii, která jim nabídne novou perspektivu a jedinečný zážitek z našeho popularizačního centra,“ říká Matěj Dostálek, ředitel Pevnosti poznání.  

Poutavé komiksové zpracování je dílem výtvarnice Jany Růžičkové, která vystudovala zoologii a svou zálibu ve fauně vtělila nejen do Strážců poznání, ale také do autorského komiksu Biotopia. „Druhý díl Strážců poznání je mnohem komplexnější než jeho předchůdce. A také komiksovější! Jsem moc ráda, že jsem opět dostala příležitost Strážce ilustrovat a vdechnout život dalšímu velkému dobrodružství. Díky scénáři Martina Šinkovského a úkolům od koordinátorů jednotlivých expozic jsem se mohla pořádně výtvarně realizovat ať už na jednotlivých stranách komiksu, či na postavách záporáků, včetně zákeřného profesora Ignora,“ vypráví zooložka, která momentálně zkoumá ekologii střevlíků v Budapešti.

Strážci poznání - ilustrace z komiksové hry zdroj: upol

„Současný svět je přehlcený informacemi. Ze všech stran na nás agresivně doráží zaručené zprávy o nesmrtelnosti chrousta i výkřiky o fantastických objevech skryté pravdy. Jenže je otázka, zda je to skutečně pravda. A co vlastně je pravda? A co jsou fake news? Právě s tímto nešvarem naší doby se rozhodli bojovat naši Strážci poznání,“ doplňuje Martin Šinkovský.

Cesta za poznáním Strážců se nevztahuje pouze k bohatému komiksovému průvodci, děti si v pokladně Pevnosti poznání mohou zdarma vyzvednout originální omalovánku, zakoupit komiksový plakát nebo tričko.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, ilustrace z komiksové hry zdroj: upol

Fotogalerie

Strážci poznání - ilustrace z komiksové hry zdroj: upol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.