Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka

24.02.2021 - Zubní víla ve FN Olomouc má čtyřnohého pomocníka -...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 3 - SkoroJasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 9 / 2 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zpívající děti opět zazáří ve Velkých Losinách

09. května 2013 - 11:17

Zpět na seznam článků

Losinský hudební víkend 10. - 12. května

Zpívající děti opět zazáří ve Velkých Losinách

Zpěváčci 2012 foto Jiří Janda

Zveme vás do Velkých Losin slovy jejího starosty Norberta Pfeffera: „Obec Velké Losiny opět s radostí přivítá všechny soutěžící s jejich doprovody, zahraniční hosty, osobnosti kulturního i politického dění, a také všechny návštěvníky, kteří si díky Zpěváčku 2013 stanovili Velké Losiny jako cíl svého výletu. Přeji všem příjemný pobyt ve Velkých Losinách a okolí, milé zážitky, spojené s vystoupením soutěžících dětí a také s doprovodnými programy, které jsou pro vás připraveny.“

Koncertem „Květnová fontána folkloru“ ve Velkém sále Termálních lázní Velké Losiny slavnostně zahájí Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů se svými sólisty v pátek 10. května devatenáctého finále Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček.

Losinské dva víkendové dny plné dětského zpěvu a patří již tradičně ke skvělým kulturním zážitkům, budou letos věnované legendárnímu Janu Rokytovi – dlouholetému předsedovi finálové poroty Zpěváček.

pozvánka

Funkce předsedkyně poroty se ujme její dlouholetá členka, neméně erudovaná osobnost v oblasti folkloru a zpěvu, pedagožka pražské DAMU paní Olga Češková.

„Na celostátní soutěži Zpěváček účinkují děti jak z Čech, tak z Moravy a Slezska. Všechny spojuje láska k lidové hudbě a k folkloru. Ve svých regionálních soutěžích musely prokázat talent a bojovnost, aby se dostaly na finále do Velkých Losin. Z celého srdce přeji všem zúčastněným dětem, aby se jim dařilo, ať rozdávají radost- rodičům, posluchačům, přátelům. Svým krásným zpěvem potěší i nás porotce,“ dodala Olga Češková. 

Děti se začnou sjíždět do Velkých Losin již od 9. května, aby zkoušely s orchestry a připravily se co nejlépe na soutěžní klání. Na semifinále i finále bude dětské zpěváky doprovázet Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Františkem Černým a Lidová muzika souboru Gaudeamus VŠE v Praze pod vedením Marka Janaty.

pozvánka .

V pátek 10. května dopoledne zhlédnou děti místních škol koncert zahraničních zpěváčků, kteří jsou pravidelně zváni do Losin mimo soutěž. Dětské pěvecké talenty z Izraele, Bulharska, Ruska, Rumunska a Slovenska si bude moci poslechnout i veřejnost o den později, v sobotu 11. května, v areálu Ruční papírny Velké Losiny.

V neděli 12. května na závěrečném koncertu ve společenském sále Termálních lázní Velké Losiny pak uslyší nejúspěšnější zpěváky letošní celostátní soutěže, kteří si budou z podhůří Jeseníků odvážet nejvyšší tituly a čestná ocenění.   

Finálová přehlídka Zpěváček 2013 se koná pod záštitou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zdeněka Škromacha, ministra obrany ČR Vlastimila Picka, generálního ředitele HZS ČR plk. Drahoslava Ryby, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a herce Filipa Cíle.  

Autor: red., K.Janoška

Fotogalerie

Zpěváčci 2012 foto Jiří Janda

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.