Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zpoždění vlaků mezi Olomoucí a Šumperkem

07. listopadu 2023 - 14:36

Zpět na seznam článků

Způsobuje zabezpečovací systém

Zpoždění vlaků mezi Olomoucí a Šumperkem

ilustrační snímek zdroj: archiv OLK

Cestující na trati Olomouc – Uničov – Šumperk se v posledních dnech častěji potýkají se zpožděním spojů, či jejich úplného odřeknutí. Komplikace způsobuje výpadek zabezpečovacího zařízení ETCS na trati, ale v menší míře i poruchy vlaků.

Olomoucký kraj situaci aktivně řeší. „Cestující jsou nespokojení, a já je chápu. Mají nárok na bezpečnou a hlavně včasnou dopravu. Za vzniklé potíže, i když nejsou zaviněné krajem, se jim omlouvám a zároveň ujišťuji, že se situaci snažíme vyřešit co nejrychleji,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Problémy na této trati trvají delší dobu. Měsíčně docházelo z důvodu výpadku zabezpečovače přibližně ke třiceti zásahům do jízd vlaků. Nejkritičtější byl poslední říjnový den, kdy dopravce odřekl celkem patnáct vlakových spojů.

Nespokojenost cestujících se zvyšovala hlavně v souvislosti s neinformovaností o aktuální situaci ze strany dopravce a správce železniční infrastruktury. „Zabezpečovací systém je v pilotním režimu, a to z toho důvodu, aby se všechny nedostatky vyladily. Nespolehlivost systému ETCS už řeší zástupci železničních subjektů v republice. Jakmile závadu vyřešíme, trasa z Olomouce do Šumperka bude jedna z nejbezpečnějších tratí v Česku,“ dodal náměstek hejtmana Michal Zácha.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.