Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vozidlo po nárazu skončilo na střeše

21.02.2019 - Vozidlo po nárazu skončilo na střeše - Dopravní nehoda...

Počasí

obcasny-Déšť

21.02.2019 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 1 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

22.02.2019 - Pátek

Teplota: 7 / -4 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Lesy ČR prodávají dříví veřejnosti

01. února 2019 - 08:04

Zpět na seznam článků

Zpracované kůrovcové dříví

 Lesy ČR prodávají dříví veřejnosti

ilustrační snímek zdroj: Lesy ČR

Roční objem dříví, které mohou samovýrobci vytěžit a koupit ve státních lesích, zvyšují Lesy České republiky až na dvě stě metrů krychlových. Letošní novinkou je veřejná nabídka zpracovaného kůrovcového dříví.

Kupec tak může ročně odebrat ze skladu na kalamitních lesních správách až padesát metrů krychlových dřeva. „Nabídka se týká především kalamitního smrkového dříví. Chceme zvýšit jeho spotřebu, ale reagujeme také na poptávku veřejnosti - ať v samovýrobě či zájmu o uskladněného dříví,“ uvedl generální ředitel Josef Vojáček.

Dosud mohli samovýrobci ročně vykácet a koupit ve státních lesích na základě smlouvy uzavřené s Lesy ČR až třicet metrů krychlových dříví. Objem nyní podnik zvýšil na dvě stě metrů krychlových. „Lesníci vždy stromy před těžbou vyznačí. Půjde hlavně o kůrovcové dříví a souše,“ řekl Pavel Indra, ředitel lesního a vodního hospodářství Lesů ČR. Ve smlouvě jsou podstatná ustanovení o bezpečnosti práce a vlastní odpovědnosti samovýrobce při zpracování dříví. 

Novinkou  je nabídka prodeje už zpracovaného kůrovcového dříví. Podnik ho skladuje na jednadvaceti kalamitních lesních správách a čtyřech lesních závodech. „Každé fyzické a právnické osobě prodáme ročně maximálně padesát metrů krychlových dříví – tedy asi dvě naplněná nákladní auta. Nabídka je bez dopravy, nejde o štípané dříví,“ upozornil Josef Vojáček. Dříví vhodné pro výrobu paliva se skladuje dvoumetrové a delší, užitkové dřevo k pořezu pak čtyřmetrové a delší. 

Letošní ceník ZDE 

Autor: red., E. Jouklová

Fotogalerie

ilustrační snímek                     zdroj: Lesy ČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.