Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Aikido v Šumperku

24. března 2016 - 21:45

Zpět na seznam článků

Japonské bojové umění

Aikido v Šumperku

Aikido v Šumperku foto: sumpersko.net

Tělocvična na VI. ZŠ Šumperk byla o víkendu ve dnech 18. - 19. března v obležení cvičícími i diváky japonského bojového umění aikido.

Aikido v Šumperku zdroj foto: sumpersko.net

Je zapotřebí se vyhnout označení bojový sport, aikido nelze označit za sport, neboť nemá žádná pravidla. „V aikidu se nekonají žádné soutěže, turnaje, žádná mistrovství. Filozofie aikida není o soupeření, ale o spolupráci,“ vysvětluje Martin Janíček. „Není o touze vyniknout a předvést svoji sílu… Ačkoliv to může znít jako klišé, je opravdu o klidu, harmonii a smíření."

Aikido v Šumperku - Martin Janíčk zdroj foto: sumpersko.net

Původní mezinárodní seminář museli pořadatelé Aikido Dojo Šumperk na poslední chvíli změnit na republikový. Ze zdravotních důvodů se omluvil Daniel Vetter, technický ředitel České Asociace Aikido ze Švýcarska se svým doprovodem.

FOTOGALERIE: Aikido v Šumperku

Aikido v Šumperku zdroj foto: sumpersko.net

V dobré atmosféře se na šumperském tatami vystřídala více než padesátka cvičenců ze všech koutů české republiky a samozřejmě nechyběli zástupci ze tří šumperských dojo působících ve městě. Pod pečlivým dohledem prezidenta České Asociace Aikido Mirka Kodyma nositele 6. Danu Aikikai Hombu Dojo, který více než velmi dobře zastoupil nemocného švýcarského učitele, zdokonalovalo techniky a skládalo zkoušky na žákovské stupně.

Aikido v Šumperku zdroj foto: sumpersko.net

Stáž proběhla bez zranění a další podobná nás čeká v květnu opět v Šumperku. „Chtěl bych poděkovat organizátorům a také všem, kteří se semináře zúčastnili. Snad příští rok při oslavě dvacátého výročí šumperského aikida budeme mít příležitost organizovat seminář na mezinárodní úrovni,“ dodává Martin Janíček.

Aikido v Šumperku zdroj foto: sumpersko.net

Autor: red., M. Janíček, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Aikido v Šumperku                 foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.