Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

BASKET: Šumperk vs Pardubice

11. prosince 2016 - 07:20

Juniorky U19

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dalším kolem pokračovala v sobotu 10. prosince nadregionální soutěž ročníku 2016/17 skupiny B.

První utkání v 10.00 hodin

TJ Šumperk vs  SŠB Pardubice 77 : 47

Výsledek po čtvrtinách: 16:4, 43:15, 58:31

Střelci: Hegrová Eliška 28 (2 x za 3), Hanáková Veronika 18, Doubravová Eliška 17 (TH 3/1), Plháková Martina 8, Čadilová Dominika 4,  Křivová Marie 2, TH: 3/1  tj. 33 procent

Druhé utkání v 15.00 hodin

TJ Šumperk vs  SŠB Pardubice 68 : 45

Výsledek po čtvrtinách: 24:8, 30:21, 48:35

Střelci: Hegrová Eliška 22 (2 x za 3 a TH 2/2), Hanáková Veronika 16, Doubravová Eliška 12 (TH 2/0),Tomešová Sára 4, Svítilová Eliška 4, Křivová Marie 4( TH 2/2), Čadilová Dominika 3 (TH 2/1),   Plháková Martina  1 x za 3, TH : 8/5  tj.63 procent

Komentář trenéra Josefa Sitaře k utkáním: „Po delším období porážek jsme okusili pocit vítězství. V posledním utkání letošního roku jsme přivítali družstvo juniorek z SŠB Pardubic. V prvním kole jsme dokázali Pardubice 2x porazit, takže se očekávalo, že v domácím prostředí uspějeme. Trochu nám komplikovala situaci silná marodka. Na zápasy se dostavilo jen 8 hráček. Navíc Sára Temešová a Eliška Doubravová naskočily do zápasu po nemoci a bez tréninku.

trenér Josef Sitař foto: archiv sumpersko.net

V prvním utkání se nám vydařil úvod zápasu a v polovině jsme vedli rozdílem 28 bodů. Po přestávce jsme náskok udržovali a šetřili síly na druhé utkání. To nebylo z naší strany tak bezstarostné. V poločase jsme vedli jen o 9 bodů.  Ve třetí čtvrtině se soupeř dotáhl na rozdíl 4 bodů 34 : 30. Po oddechovém čase jsme přešli na osobní obranu, která přinesla obrat do konečného průběhu zápasu. Zlepšenou obranou jsme získali míče do rychlých protiútoků a vývoj utkání přestal být pro nás svazující. 20 bodový náskok nás uklidnil a zápas se dohrával v poklidné atmosféře. Pochvalu zaslouží všechny hráčky, které se na utkání dostavily. Musely odehrát dva zápasy v rozmezí krátkého období. Fyzicky velmi náročné a v koncovce jsme byli všichni rádi, že to máme za sebou. V obraně i střelecky se dařilo Elišce Hegrové, Veronice Hanákové a Elišce Doubravové. Své si v obraně odvedly i Eliška Svítilová, Marie Křivová a Sára Tomešová.“

Šumperská děvčata odjíždí v sobotu 7. ledna do Nové Paky, kde je čeká velmi silný soupeř.

Autor: red., J. Sitař