BASKET ŽENY:Šumperské bojovnice potvrdily play off

02. února 2014 - 20:13

Postupují z druhého místa

TJ Šumperk - Basket Poděbrady zdroj foto:sumpersko.net

Basketbalistky o víkendu čekalo závěrečné dvoukolo základní části, kdy pouze dvě vítězství zaručovaly neúčast v předkole play off a přímý postup do závěrečné části ligy. Potvrzeno, i když utkání zejména v neděli nebylo vůbec lehké.

Sobotní soupeřky přijely, ale pouze v šesti hráčkách, bez Samkové a Andělové (Hradec Králové), hráček ženské nejvyšší soutěže v současnosti čtvrtého nejlepšího klubu v republice.

TJ Šumperk - BK Pelhřimov

Tímto velice usnadnily domácím, které byly dobře nabuzené a připravené na odpor soupeřek, které mohly zasáhnout do nasazení do předkola. Po vyrovnané první čtvrtině nedokázaly pelhřimovské hráčky reagovat na vytaženou aktivní obranu a velkým množstvím ztrát míčů usnadnily navýšení skóre až na 20 bodů po třech čtvrtinách. Fotogalerie ZDE

Utkání se odehrálo zcela v režii domácích a v poklidu bylo splněno padesát procent předsevzatého cíle.

TJ Šumperk - BK Pelhřimov 69:53 (20:19 40:29 58:38)

body: Podhorná Alexandra 25, Valentová Petra 14, Zelená Martina 11, Kohoutová Renáta 10, Vlková Soňa 7, Knířová Pavlína 2, Eflerová Kateřina, Kozáková Jana, Leštinská Petra, Vavračová Lucie, střelba 3b.: 5 střelba TH: 14/8

Nedělní soupeřky z Poděbrad přijely do Šumperka vlakem, kdy vstávaly ještě v nočních hodinách a navíc po porážce ze soboty, kdy prohrály s posledním Týništěm a jistotou hry ve skupině o záchranu. "Očekávali jsme soupeřky odevzdané a deprimované, ale opak byl pravdou. Soupeřky zcela uvolněné, běhavé s velmi dobrou střelbou," přiblížil trenér Oldřich Sládek.

ITJ Šumperk - Basket Poděbrady

První čtvrtinu domácí odehráli skvěle velmi dobrá obrana, pestrá hra v útoku a zcela zasloužené vedení o 10 bodů. Ve druhé čtvrtině hostující hráčky začaly velmi dobrým pohybem rozebírat šumperskou obranu, dobře střílely a zakončovaly. Fotogalerie ZDE

Vedení se menšilo minutu po minutě. Trápení pokračovalo ve třetí i na začátku čtvrté čtvrtiny kdy se přiblížily ve 4. minutě na velmi těsných šest bodů, 62:56. Po oddechovém čase došlo opět ke změně herního projevu domácích, zlepšila se obrana, ale hlavně v útoku po nacvičených akcích se začalo i skóre posunovat tam kde mělo být. Poděbradské hráčky začaly chybovat a domácí vše trestaly.

TJ Šumperk - Basket Poděbrady 74:56 (26:16 46:39 60:51)

body: Podhorná Alexandra 23, Kohoutová Renáta 12, Valentová Petra 11, Vlková Soňa 9, Knířová Pavlína 8, Zelená Martina 6, Eflerová Kateřina 5, Kozáková Jana, Leštinská Petra, střelba 3b.: 4 střelba TH: 21/16

Osmnáctibodový rozdíl je pro soupeřky velmi krutý, ale početné divácká návštěva byla velmi spokojená a obrovským potleskem odměnila domácí hráčky za předvedené výkony.

trenér Oldřich Sládek „Tak jsem si oddechl, cíl play off byl splněn již po minulém kole, nyní jsme hráli o lepší postavení v tabulce než loni, podařilo se. Loni třetí, letos druzí po základní části, ale vyhnutí se předkola což je důležité hlavně finančně. Vše se podařilo obrovským nasazením všech hráček, které na hřišti odevzdaly maximum, za což so zaslouží veliké poděkování. Nyní nás čeká delší pauza a čekání na soupeřky z předkola. První utkání play off doma budeme hrát až 15.března, již je jisté, že to mohou být Zlín, Nymburk, Sadská nebo Pelhřimov, kteří ještě dnes dohrávají svá utkání. Je to jedno kdo to bude, mým přáním je vyhrát a pak jet na finále na předpokládaného vítěze skupiny A. Doufám, že to budou Strakonice B a ne opět Ústí nad Labem. Strakonice jsou basketbalovou baštou vedenou trenérskou legendou panem Vondřičkou a tak by bylo krásné hrát přímo v aréně historicky velmi úspěšného ženského basketbalu. Teď se musíme udržet stále v tempu, budeme hrát oblast za B družstvo a hlavně trénovat na fyzičce i s míčem,“ odpověděl na další úspěch šumperského ženského basketbalu trenér Oldřich Sládek.

TJ Šumperk zdroj:oddíl

Horní řada zleva: trenér Oldřich Sládek, Bára Bubeníková, Petra Leštinská, Pavla Knířová, Tereze Čechová, Vendula Hejlová, Saša Podhorná, Jana Kozáková, Šárka Ševčíková.

Dolní řada: Markéta Volková, Renata Kohoutová, Kateřina Eflerová, Lucie Krobotová, Soňa Vlková, Petra Valentová a Martina Zelená.

Autor: red.,O.Sládek, foto:sumpersko.net

TJ Šumperk - Basket Poděbrady     zdroj foto:sumpersko.net