Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 01. října 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kapitoly z přírody a historie Šumperka

30.09.2022 - Kapitoly z přírody a historie Šumperka - V knihovně...

Počasí

01.10.2022 - Sobota

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

02.10.2022 - Neděle

Teplota: 15 / 11 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Babička Olomouckého kraje 2022

07. září 2022 - 18:07

Zpět na seznam článků

Sedmý ročník soutěže

Babička Olomouckého kraje 2022

Babička Olomouckého kraje 2022 zdroj foto: OLK

Titul Babička roku Olomouckého kraje letos získala Blanka Vrbková z Olomouce - Chomoutova.

Soutěžící na cestě k vítězství podporovalo v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora okolo sedmi set seniorů. „Stejně jako předchozí ročníky i ten letošní, v pořadí už sedmý, se nesl v přátelském duchu. Oproti loňsku, kdy platila kvůli covidu přísnější opatření, jsme byli sice stále opatrní, ale letos mohlo přijít víc fanoušků. Některé soutěžící tak měly celé rodinné týmy nebo je přijel podpořit dokonce plný autobus,“ řekla za organizátory akce Milena Hesová, předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje a místopředsedkyně Rady seniorů ČR.

Třiasedmdesátiletá vítězka před porotou a publikem vystoupila v hanáckém kroji a za doprovodu manžela, dcery a vnoučat předvedla zpívanou scénku.

Stříbrnou medaili vybojovala Alena Havránková ze Zábřehu, která v rámci volné disciplíny recitovala s loutkou Kašpárka. Třetí příčku pak obsadila Jana Absolonová ze Skrbeně. Ta porotu zaujala svou šikovností při výrobě kraslic. „Soutěž Babička roku je pravidelnou akcí babího léta, která se za dobu svého trvání stala mezi seniory oblíbenou a tradiční. Nápad se zrodil v Olomouckém kraji, a o to víc mě těší, že jsme inspirovali také další regiony,“ připomněl hejtman Josef Suchánek.

Babičku sympatie vybíralo publikum. Titul si z gala odpoledne odnesla Jitka Písková z Chudobína. Miluje hudbu, a i proto se v soutěži představila s písní Ó, řebíčku zahradnický. V kategorii Nejstarší babička se udělovaly diplomy hned dva. Mária Hamplová z Jívové a Eliška Macháčková z Přerova totiž mají shodně jedenadevadesát let. „Tento projekt má velký smysl. Je výjimečný tím, že soutěžící inspirují další seniory k aktivnímu životu ve společnosti. Vžité klišé, že sport a zábava už nejsou pro seniory, tady jednoduše neplatí,“  uvedl náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.

Soutěže se může zúčastnit každá babička od šedesáti let, která má trvalý pobyt na území Olomouckého kraje. Soutěžící absolvují tříminutový rozhovor, během kterého představí sebe i svůj kraj. Následuje volná disciplína, v jejímž rámci mohou účastnice recitovat, zpívat, tančit, hrát na hudební nástroj nebo předvést vlastní tvorbu – malování, háčkování či pletení a další dovednosti. Nechybí ani módní přehlídka společenského oblečení podle vlastního výběru.

Blanka Vrbková díky svému vítězství postoupila do celostátního kola, které se uskuteční 18. října v Olomouci. „Opět se bude soutěžit na Výstavišti Flora Olomouc za účasti všech krajů České republiky,“ doplnila Milena Hesová.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Babička Olomouckého kraje 2022    zdroj foto: OLK
Babička Olomouckého kraje 2022    zdroj foto: OLK
Babička Olomouckého kraje 2022    zdroj foto: OLK
Babička Olomouckého kraje 2022    zdroj foto: OLK

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Festival Čokoládové Losiny II.

Festival Čokoládové Losiny II.

Fotek: 66
Přidáno: 29.09.2022

Festival Čokoládové Losiny I.

Festival Čokoládové Losiny I.

Fotek: 86
Přidáno: 29.09.2022

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.