Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 10 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Blíží se poslední letošní závod Rock Point – Horská výzva

23. září 2015 - 09:56

Zpět na seznam článků

V pátek končí on-line registrace

Blíží se poslední letošní závod Rock Point – Horská výzva

HV Šumava 2014 zdroj foto: archiv P. Pátka

Poslední dny zbývají k výhodnější on-line registraci k závodu Rock Point – Horská výzva na Šumavě. Závěrečný podnik čtyřdílného seriálu horských běhů a trekingu dvojic je na programu sice až ve druhém říjnovém víkendu (9. a 10. října), ale už tento pátek pořadatelé uzavírají předběžné přihlášky.

K závodu ale bude možné přihlásit se ještě i na místě v den konání. „On-line registrace s sebou přináší hned několik benefitů. Mimo výhodnější ceny startovného každý navíc získá pamětní tričko a startovní číslo se jménem a názvem svého týmu,“ připomněl Pavel Zitta, ředitel závodu RP – Horská výzva s tím, že přihlásit se dopředu je možné až do pátku 25. září do 20 hodin.

Ani tentokrát na Šumavě nemohou chybět tři délky tratí – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km). Co do počtu kilometrů jde o trasy, které jsou výrazně nad průměry všech ostatních zastávek. Šumava se tak ve všech distancích stává nejdelší v letošním ročníku.

HV Šumava 2014 zdroj foto: archiv P. Pátka

Na každé se opět soutěží v pětici kategorií – muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Jako první se na trať vydají „longisté“ – tradičně pět minut před páteční půlnocí. V sobotu pak běžci na střední trati vybíhají v devět ráno a hodinu na to odstartuje pole na nejkratší trati short. „Účastníky přijde odstartovat přímo generální ředitel Lesy ČR pan Daniel Szorád. V Železné Rudě premiérově startujeme na fotbalovém hřišti, kde bude i celé zázemí závodu,“ upozornil na několik zajímavostí Pavel Zitta.

Nedílnou součástí celé podniku se letos stal nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má navíc benefiční charakter. Polovina startovného bude náležet tentokrát na konto osmileté Elišky Vachtlové z Tupadel u Klatov. „Eliščin vstup do života nebyl nijak jednoduchý, když kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k jejímu těžkému poškození mozku. Tato holčička je další z velkých bojovníků, kterým chceme pomoci a přispět na léčbu. Přeji si proto, aby se v Železné Rudě setkalo co nejvíce dobrovolníků, kteří se raději rozhodnou jít nesoutěžní pochod místo toho, aby sobotu trávili u televize,“ doufá v hojnou účast Zitta.

HV Šumava 2014 zdroj foto: archiv P. Pátka

Při závěrečném závodu nebude tradičně chybět ani kulturní doprovod. V odpoledních hodinách se na pódiu představí dřevěný rock kapely A. M. Úlet nebo world, ethno skupina Folklorika. „Zásadní novinkou, která se přímo dotýká zastávky v Železné Rudě, je, že nebudeme vyhlašovat celkové pořadí seriálu přímo při vyhlášení závodu, ale nově se uskuteční zcela samostatně, resp. při outdoorovém festivalu Obzory v neděli 8. listopadu. Všichni dekorovaní samozřejmě dostanou pozvánku s víkendovou vstupenkou,“ sdělil plán slavnostnější celebrace ředitel seriálu Zitta.

ředitel závodu Pavel Zitta foto: Patrik Pátek

Zatímco v loňském roce se šumavská zastávka seriálu Rock Point konala v jarních měsících, tentokrát celou „tour“ uzavírá. Pořadatelé ji navíc ještě posouvali více do podzimního období. „Z důvodu zásahu do centrální říje jsme po dohodě se zástupci národního parku a Lesy ČR zvolili pozdější termín. Díky tomu věřím, že tu účastníci naopak zažijí nádherné podzimní scenérie, které na Šumavě mohou být velkým zážitkem. Snažili jsme se objednat i patřičné počasí, takže už jen mohu dodat, že na poslední závod jsme přichystaní tak, abychom si ho všichni užili,“ dodal s úsměvem ředitel závodu Pavel Zitta.

Autor: red., p. Pátek, foto: P.Pátek

Fotogalerie

HV Šumava  2014           zdroj foto: archiv P. Pátka

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.