Kostka srdce
Rakousko
Kostka srdce
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku

03.07.2020 - Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku - Stále...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

čokoláda

Burza v Olomouci nabídne práci

18. října 2019 - 09:19

Zpět na seznam článků

Vzdělání, poučení i zábavu

Burza v Olomouci nabídne práci

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Jedinečnou šanci seznámit se na jednom místě a během jediného dne s nejvýznamnějšími zaměstnavateli v Olomouckém kraji dostanou lidé v úterý 22. října v Olomouci. V tento den proběhne od 9 do 17 hodin v areálu Výstaviště Flora (v největším pavilonu A) Burza práce a vzdělání. Vstup na akci i veškeré poradenství budou zdarma. Na její organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje.

V Olomouci představí své vzdělávací programy pětadvaceti vybraných středních a vysokých škol, o jejichž absolventy mají zaměstnavatelé dlouhodobě velký zájem. Burza je tak určena nejen těm, kteří právě hledají nebo chtějí změnit  zaměstnání, ale také všem, kteří teprve začínají uvažovat o svém budoucím studijním zaměření nebo zaměstnání – tj. žákům posledních ročníků ZŠ a studentům středních a vysokých škol. Burzu by si neměli nechat ujít ani ti, kteří se na volbě povolání nějakým způsobem podílejí - ať už jsou to rodiče teenagerů nebo výchovní poradci ze základních a středních škol. Všichni zájemci dostanou unikátní příležitost získat informace na jednom místě, případně navázat kontakt s budoucím zaměstnavatelem.

pozvánka zdroj: KÚP Olomouc

„Na burze se bude prezentovat více než padesát perspektivních zaměstnavatelů z Olomouckého kraje, kteří už teď mohou nabídnout stovky volných pracovních míst ve strojírenství, v elektrotechnice, zemědělství, potravinářství, ve výrobě plastů a lepenkových obalů, ve stavebnictví, v dopravě a spojích, energetice, obchodu, hotelnictví, pojišťovnictví, ve zdravotnictví a lázeňství, v armádě i policejních složkách. Lidem hledajícím nové zaměstnání doporučujeme vzít si s sebou několik výtisků svého profesního životopisu,“ uvádí ředitel Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci Jiří Šabata.

Specialisté ÚP ČR nabídnou na burze široké spektrum poradenských služeb všem, kteří se zajímají o své budoucí pracovní uplatnění. Ať už se jedná o výběr školy, studijního oboru, rekvalifikace nebo třeba hledání volných pracovních míst v ČR i Evropské unii. „Nemůžeme opomíjet důležitost této akce také pro naše klienty. Právě oni zde mohou nalézt příležitost k uplatnění se na trhu práce, a to zejména díky široké poptávce po pracovní síle. Velmi vítám aktivitu Krajské pobočky ÚP ČR v Olomouci a všech významných sociálních partnerů na trhu práce při realizaci této již tradiční akce,“ upozorňuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková a dodává: „I díky těmto aktivitám Úřad práce ČR ještě více posiluje svou roli v centru zaměstnanosti. Obdobné akce totiž nabízejí nejen jedinečnou příležitost získat kompletní informace na jednom místě, ale ukazují, především mladým lidem, kteří se rozhodují o své budoucí profesní kariéře, že pracovat je normální.“

S otázkami z pracovně právní problematiky se návštěvníci budou moci obracet na poradce Státního úřadu inspekce práce. „Přestože stěžejní činnost inspektorátů práce spočívá v realizaci kontrol dodržování pracovněprávních předpisů a předpisů BOZP, vnímají inspektoráty práce svou nezastupitelnou roli i v poskytování základního poradenství k dané problematice. Mimo standardně poskytovaného osobního poradenství na pracovištích oblastního inspektorátu práce tak budou mít zájemci příležitost získat informace z pracovněprávní oblasti. Případné dotazy jim zodpovědí odborníci s bohatou praxí v inspekční činnosti,“ říká vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj Libor Černý.

A chybět nebudou ani zástupci OSSZ Olomouc. Poradenský záběr tak bude komplexní. „Informace z oblasti sociálního zabezpečení mohou pomoci jak studentům, tak i jejich rodičům či pedagogickým poradcům a samozřejmě všem návštěvníkům burzy práce v základní orientaci v problematice důchodového a nemocenského pojištění. Jde o oblast, která úzce souvisí se zaměstnáním a výdělečnou činností. Také studenti či mladí lidé po škole se mohou dostat do situací, kdy se jich záležitosti spojené se sociálním zabezpečením budou týkat. U příležitosti burzy práce přichází naši odborníci mezi ně a budou připraveni zodpovědět jejich dotazy – např. kdy se vyplácí nemocenská či tzv. mateřská, případně další dávky nemocenského a důchodového pojištění včetně podmínek nároků na ně, jaké povinnosti mají začínající podnikatelé vůči OSSZ apod.,“ vyjmenovává ředitelka OSSZ Olomouc Alena Šmotková.

Pro příchozí bude připraven bohatý doprovodný program. „Pro děti a mládež je připravena soutěž o atraktivní ceny na stáncích vystavovatelů a k vidění bude i tzv. Živá knihovna povolání (jedná se o praktické ukázky různých druhů povolání). Dále si zájemci mohou nechat zdarma odborně proměřit kvalitu svého zraku, vyzkoušet si sílu svého dechu, shlédnout 3D tiskárny a roboty v akci, vyzkoušet svůj postřeh a dovednosti na laserové střelnici nebo na trenažerech vojenského či závodního vozidla. Před pavilonem A bude vytvořena „Zóna bezpečí“, kde si milovníci adrenalinu mohou bezpečně vyzkoušet na simulátorech nárazu a převrácení vozidla zážitek z autonehody na vlastní kůži,“ doplňuje Richard Koubek ze Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Své služby nabídnou i studenti některých středních škol. Příchozí se budou moci svěřit do jejich péče a nechat si třeba upravit vlasy nebo líčení, shlédnout, jak se ozdobně vyřezává ovoce, ochutnat studentskou zmrzlinu nebo míchané nápoje. „V 1. patře pavilonu A proběhne i letos krajské kolo odborné soutěže T – Profi (Talenty pro firmy). Týmy žáků ZŠ sestaví základní konstrukci předem určeného zařízení na bázi polytechnické stavebnice, pro které tým SŠ paralelně vyrobí pohonnou jednotku. V časovém limitu cca dvou hodin tedy týmy postaví a zprovozní nový, funkční a pohyblivý model skutečného zařízení - a to vše pod dohledem kapitána z reálného prostředí firmy,“ uzavírá Anežka Kramářová z Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje.

Autor: red., K. Beránková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Univerzita Palackého má nové profesory

Univerzita Palackého má nové profesory

Šest osobností převzalo ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy dekrety

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.