ČOI varuje před falešným inspektorem
04. ledna 2017 - 10:45
Pozor na „podivné“ kontroly
ilustrační snímek zdroj: čoi
V posledních dnech minulého roku Česká obchodní inspekce od různých podnikatelů na Ostravsku zaznamenala informaci, že údajně byli součástí jakési „podivné“ kontroly ČOI.
Ani jednoho z podnikatelů, kteří se na Českou obchodní inspekci obrátili s tím, že u nich byl inspektor a choval se podezřele, přitom inspekce nekontrolovala. „V jednom případě se podnikateli nezdálo něco v pořádku, tak požadoval opětovné předložení průkazu, na což údajný inspektor prý reagoval tím, že okamžitě opustil provozovnu. Ve druhém případě bylo údajně na průkazu uvedeno jméno „Michal Přeučil“. Tento muž, který se prý označil jako „inspektor“, údajně vybral „pokutu“ tisíc korun a bez zápisu odešel. Žádné další informace podnikatelé neuvedli, bylo jim doporučeno obrátit se na policii,“ uvedla tisková mluvčí Ivana Divišová.
Česká obchodní inspekce tímto vyzývá další podnikatele v regionu, pokud se setkali s podobným jednáním, kdy je měl navštívit údajný inspektor České obchodní inspekce a nevystavil protokol o kontrole, aby se obrátili jak na místně příslušný inspektorát v Ostravě, tak také na policii. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o dva nesouvisející případy v celkem krátkém časovém rozpětí, Česká obchodní inspekce považuje za důležité varovat podnikatele v regionu. „Doporučujeme při případných kontrolách řádně prohlédnout předložené služební průkazy (jsou opatřeny hologramem) a varujeme především před jménem „Michal Přeučil“, které bylo údajně uvedeno při jedné ze zmíněných „kontrol“ na Ostravsku,“ upozorňuje mluvčí.
Podnikatelé v případě jakýchkoliv pochybností si mohou vždy telefonicky ověřit totožnost inspektorů na místně příslušném inspektorátu. „Skutečný inspektor po každé kontrole vystaví podnikateli písemný doklad, na kterém je uvedený příslušný inspektorát, jména inspektorů a také identifikace kontrolované provozovny a jednu kopii podnikateli inspektoři vždy ponechají. Pokutu příkazem na místě smí inspektor uložit pouze do výše 5 tisíc korun za porušení zákona o ochraně spotřebitele. Rozhodně bez vytištěného a podepsaného dokladu a s vypsaným porušením konkrétních paragrafů neplaťte inspektorům žádné peníze v hotovosti,“ apeluje mluvčí ČOI.
Autor: red., I. Divišová
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.