Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Řemeslníci“ obrali seniora na Jesenicku o téměř osmdesát tisíc korun

21.11.2019 - „Řemeslníci“ obrali seniora na Jesenicku o téměř...

Počasí

21.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 10 / 7 - obcasny-Déšť

22.11.2019 - Pátek

Teplota: 10 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

České dráhy posilují před Vánoci dálkové spoje

14. prosince 2012 - 11:49

Zpět na seznam článků

Doporučují cestujícím zajistit si rezervace

České dráhy posilují před Vánoci dálkové spoje

ilustrační snímek zdroj foto:ČD

V souvislosti s blížícími se vánočními svátky posílí České dráhy dálkové vlaky na nejdůležitějších tratích v republice.

„Delší soupravy pojedou už o tomto víkendu, kdy se řada cestujících vypraví na předvánoční nákupy, a zejména pak ve druhé polovině příštího týdne, kdy budou lidé odjíždět domů na vánoční svátky,“ uvádí tiskový mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Dopravce nabídne před Vánoci zhruba 12 tisíc dodatečných míst k sezení, nejvíce posílené budou trasy z Prahy na Ostravsko, Zlínsko nebo do Brna. Přestože ČD v maximální míře posílí dálkové spoje, dopravce doporučuje, aby si cestující koupili včas jízdenky a místenky, a předešli tak čekání ve frontách u pokladních přepážek.

ilustrační snímek

České dráhy nabídnou více míst k sezení v odpolední špičce v pátek 14. prosince, a to zejména pro cestující, kteří pojedou z hlavního města směrem do východních Čech a na Moravu, ale také v sobotu 15. prosince. Tento den dopravce očekává zvýšený počet cestujících, kteří vyrazí do Prahy na předvánoční nákupy. Vlaky proto budou posíleny jak ráno ve směru do hlavního města, tak večer v opačném směru.

Nejvíce posilových vozů plánují České dráhy zařadit od středy 19. prosince do neděle 23. prosince, kdy bude poptávka po cestování před Vánoci největší. V maximální míře budou posílené všechny důležité trasy v republice – kromě již zmiňovaných půjde také o relace mezi Prahou a západními Čechami nebo mezi Brnem a Bohumínem.

„Přes maximální možné posílení souprav doporučujeme cestujícím zajistit si do vlaků jedoucích v době adventních víkendů v předstihu nejen jízdenky, ale také místenky. Rezervace by si určitě měli pořídit cestující, kteří pojedou nočními vlaky na Slovensko, do Rakouska a Německa. Některé z nich jsou již téměř vyprodané,“ doplňuje informace mluvčí Petr Pošta.

Autor: red.,P.Pošta, foto:ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek    zdroj foto:ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.