Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 28. listopadu 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné síle

28.11.2022 - Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné...

Počasí

28.11.2022 - Pondělí

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

29.11.2022 - Úterý

Teplota: 4 / 2 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

České památky Unesco představí výstava v Bruselu

31. ledna 2016 - 06:14

Zpět na seznam článků

Výstava připomene 70. výročí od založení OSN

České památky Unesco představí výstava v Bruselu

ilustrační snímek zdroj foto:OK4EU

Zastoupení Olomouckého kraje při EU spoluorganizuje výstavu památek zapsaných na seznam Unesco. Výstava o dvanácti památkách České republiky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, připomene 70. výročí od založení Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (1945).

 Památky jsou výjimečné svou kulturní, historickou a architektonickou hodnotou a dotváří jedinečný charakter České republiky. „Mezi dvanácti památkami zapsanými na seznamu je od roku 2000 i Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci. Zastoupení Olomouckého kraje věnuje na vernisáž výstavy knihy o Sloupu v českém, anglickém a francouzském jazyce, které výstavu doplní a budou zdarma připraveny pro zájemce o tuto památku,“ přiblížil Michaela Vráželová z OK4EU.

pozvánka zdroj: OK4EU

Slavnostní vernisáž se uskuteční v úterý 16. února v prostorách Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii v Bruselu. „Výstava byla připravena ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Belgii, Českého centra Brusel, agentury CzechTourism a bruselských zastoupení českých a moravských krajů. Záštitu nad výstavou převzali poslankyně EP Michaela Šojdrová, která je místopředsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání a J. E. Jaroslav Kurfürst, velvyslanec ČR v Belgii,“ uvedla Michaela Vráželová.

Výstava České památky Unesco bude umístěna v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu měsíc, poté bude přemístěna do dalších belgických měst. Vernisáž výstavy začne v devatenáct hodin, zájemci se mohou přihlásit na adrese pavelkova@czech.cz. 

Autor: red., Š. Krajča

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:OK4EU

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

Blues Alive 2022 II.

Blues Alive 2022 II.

Fotek: 28
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.