Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Chcete být u založení nového lesa?

29. dubna 2019 - 09:23

Zpět na seznam článků

Pojďme zalesnit Jeseníky

Chcete být u založení nového lesa?

kalamitní holina jaro Rejvíz zdroj foto: Alsol

Lákají lesníci ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc na akci pro širokou veřejnost, která se uskuteční 4. května na mýtině poblíž obce Rejvíz směrem na Dolní Údolí.

Návštěvníci si společně s lesníky budou moci vysadit mladé sazenice dřevin a zároveň se dozví informace o základních pravidlech výsadby i aktuální informace o lesích v Jeseníkách. Partner akce je společnost, která připravuje pro děti zábavné hry a kvízy. ,,Našim cílem je umožnit návštěvníkům akce získat praktickou zkušenost při ruční výsadbě nového lesa,“ popisuje jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc Petr Skočdopole a dodává, že v dnešní době mají mladí lidé neomezené množství virtuálních informací o přírodě, ale jen minimum praktických znalostí s péčí o živé rostliny, půdu a vodu. ,,Naši předkové v minulosti vysazovali ve větší míře smrky, dnes při zvyšující se průměrné teplotě a nižšímu úhrnu srážek musíme volit kombinace dřevin přímo ušité na míru konkrétnímu prostředí. I v případě akce „Pojďme zalesnit Jeseníky“ zkušení lesníci vybrali ideální kombinaci sazenic a velmi rádi zájemcům vysvětlí, jak mladé dřeviny správně vysazovat,“ doplňuje Petr Skočdopole.

Kromě vlastní výsadby bude pro děti připraven malý program lesní pedagogiky, který přichystal spolupořadatel. „V rámci akce chceme dětem zábavnou formou představit základní principy ochrany lesa a zároveň přiblížit životní cyklus kůrovce a dopady jeho přemnožení na smrkové lesy. Pro všechny budeme mít připraveny drobné odměny,“ popisuje Karin Gieblová.

pozvánka zdroj: alsol

KDY: Sobota, 4. května, od deseti do šestnácti hodin

KDE: Kalamitní holina za obcí Rejvíz, v zatáčce po pravé straně směrem na obec Dolní Údolí. (POZOR! Z technických důvodů došlo ke změně původně plánovaného místa, aktuální místo je cca o dva kilometry dál na opačné straně obce Rejvíz. Na původním místě však bude navigátor. (Původní místo se nacházelo ve směru na Dětřichov) 

AKTUÁLNÍ GPS SOUŘADNICE: 50.2280497N, 17.3246561E

CO SI VZÍT S SEBOU? Výsadba bude probíhat na pasece, proto si prosím s sebou vezměte pohodlné oblečení, pevnou obuv, případně pracovní rukavice. Nářadí bude zajištěno.

KDE ZAPARKOVAT?  Parkovat budete moci na označeném místě v blízkosti akce.

Autor: red., D. Málková, zdroj foto: Alsol

Fotogalerie

kalamitní holina jaro Rejvíz       zdroj foto: Alsol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.