Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Co připravuje šumperský kulturák na rok 2022

27. prosince 2021 - 17:47

Zpět na seznam článků

Bude zrcadlit „Naše malé světy"

Co připravuje šumperský kulturák na rok 2022

DK Šumperk zdroj foto: archiv sumpersko.net

Dům kultury poodhalil část svého dramaturgického plánu na příští rok.

Slibuje řadu velkých jmen i klubovou atmosféru. „Dramaturgický plán na příští rok jsme se rozhodli nazvat "Naše malé světy." Tato koncepce a pojetí našeho kulturního roku má za úkol nabídnout prostor pro kulturní a společenské vyžití i skupinám lidí, kteří by třeba běžně do našeho kulturáku nezavítali," popisuje koncepci dramaturg Ondřej Procházka.

Hned v lednu čeká šumperské publikum skutečně výjimečný večer.

Do Šumperka totiž zavítá bývalý osobní asistent frontmana kapely Queen Freddie Mercuryho, Peter Freestone, který během jednoho večera zavzpomíná na svého "šéfa" jak v osobních, tak profesních rovinách, které psaly hudební historii. Jeho vystoupení bude doprovázeno akustickými verzemi písní právě od kapely Queen. „Peter Freestone je muž, který se z úspěšné kariéry garderobiera Královského baletu v Londýně vypracoval k dvanácti letům ve službě u jedné z největších legend světové hudební scény. S Mercurym zažil šťastné i tragické momenty. Od prvních šňůr po USA, přes legendární charitativní koncert Live Aid v londýnském Wembley, až po tragický konec jednoho z největší entertainerů všech dob. Toho všeho byl pan Freestone součástí a je mi velkou ctí, že přijal naše pozvání do Šumperka a o své osobní zkušenosti se s šumperskou veřejností podělí," dodal Procházka.

DK Šumperk 2022

Z dalších velkých jmen dům kultury zatím zve na koncerty Kapitána Dema, Michala Pavlíčka nebo skupiny Jelen. Důležitou součástí budou i dva komornější projekty nazvané klub Foyer a klub Gemini.

Klub Foyer bude mít postupně za úkol budovat malou scénu pro klubové pořady. Diváci se tam v budoucnu budou moci těšit na Stand-up vystoupení nebo drobné koncertní produkce. Foyer DK Šumperk, které přes den působí spíše jako průchozí část budovy, se tak na pár večerů v roce promění na malý hudební klub. Vedle toho klub Gemini, který své útočiště nalezne v šumperském G-klubu, se bude soustředit na besedy a přednášky o životním stylu. V rámci něj do Šumperka přijede například věhlasný kardiochirurg Jan Pirk.

Další velké lákadlo, které kulturák zveřejňuje, je pokračování slibně se rozjíždějícího festivalu ŠPEK NA VZDUCHU. V roce 2022 v rámci něj vystoupí například kapely Poletíme, Trocha Klidu, Light & Love a po velkém úspěchu z letošního roku i skupina TH!S s Vojtou Kotkem.

Autor: red., Michaela Horáková - DK, zdroj foto: DK

Fotogalerie

DK Šumperk                zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Kreslený humor netradičně v muzeu

Kreslený humor netradičně v muzeu

VOM zve na výstavu Lubomíra Lichého

Zábřežské Welzlování 2022 začíná 13. ledna

Zábřežské Welzlování 2022 začíná 13. ledna

Pozve i na setkání s Dinou Štěrbovou

Legendární stroje Leonarda Da Vinciho

Legendární stroje Leonarda Da Vinciho

Budou k vidění v Galerii Šantovka

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.