fitnesskotelna
šumpersko PF
fitnesskotelna
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval

10.12.2019 - Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval - Dopravní...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - PoloJasno

11.12.2019 - Středa

Teplota: 1 / -3 - PoloJasno

fitnesskotelna

Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

08. srpna 2019 - 17:39

Zpět na seznam článků

Běžci míří na pátou zastávku Horské výzvy

Cypra v Jeseníkách slibuje opalování na pytli

RP - Horská výzva foto: archiv P. Pátek/PatRESS.cz)

Na Červenohorském sedle před páteční půlnocí odstartuje předposlední bodovaná zastávka Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu jde do svého finále, ale klidně si ho tento víkend mohou užít i ti, kteří chtějí pouze jednorázově poznat krásy Jeseníků.

Ambasador závodu, zkušený horských běžec, Zbyněk Cypra navíc slibuje ideální podmínky a parádní počasí. „Větru, dešti sice neporučíme, ale já to vidím, že letos bude v den startu pěkné počasí a v cíli budeme relaxovat v těch sedacích vacích a opalovat se na sluníčku,“ mrknul Zbyněk Cypra.

Svérázný ambasador jesenického běhu přitom vzpomněl, že na Červenohorském sedle si počasí v posledních ročnících s pořadateli vždy pěkně pohrálo.

RP-Horská výzva - archiv zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Déšť a vír nebyl výjimkou a několikrát ukázal svoji sílu, ale nakonec se vždy vyčasilo. „Vždyť o nic nejde. V tom jsou hory krásné a Jeseníky jsou jednoznačně kouzelné a překrásné. Sem se člověk vždycky rád vrací,“ těší se na Horskou výzvu Cypra, který si v půlce července cvičně vystoupal na věhlasný Matterhorn. „Slíbil jsem si, že budu úplně offline a vůbec jsem nestudoval předpověď počasí a jen se orientoval podle oblohy. Člověk se tím nesmí moc rozhodit. Důležité je být připraven na všechno. Když ale napadlo třicet čísel sněhu, to jsem koukal,“ usmál se Cypra stále plný zážitků ze své nedávné cesty, o které se podělí i s účastníků sobotní Horské výzvy.

Zastávka v Jeseníkách je už tradiční a běžci se mohou těšit na pověřené tři trasy. Královská Long (64 km) startuje pět minut před páteční půlnocí. Zbývající distance jsou na programu v sobotu dopoledne. Střední trasa Half (38 km) vybíhá v devět hodin a nejkratší Short (13,9 km) o hodinu později.

RP - Horská výzva foto: archiv P. Pátek/PatRESS.cz)

Ve čtvrt na jedenáct pak vychází nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, ze kterého je polovina startovného určena pro devítiletého Lukáška. Benefiční pochod má sedm kilometrů a zvládnou ho i rodiče s dětmi. V součtu je připraveno na dvacet kategorií. Poběží jednotlivci, dvojice i dogtrekaři vždy jako muži, ženy nebo mix.

Dogtrekaři letos premiérově vybíhají chvilku před zbytkem startovního pole. Přihlásit se stále může každý v kanceláři závodu na Červenohorském sedle v den konání akce. „Závodu se nemusí vůbec obávat ani ti, kteří svou neúčast chtějí svést na nedostatečnou výbavu. U nás si totiž můžete půjčit dokonce i boty. Na místě bude opět ostřílený tým Rock Pointu se svojí Trailrunning Station, kde si můžete otestovat boty značek Dynafit, Hoka One One, Inov8, Brooks a On! Připraveno bude na sto padesát párů testovacích běžeckých bot do rozličného terénu. Nebudou chybět testovací běžecké batohy a vesty Osprey, Dynafit a Raid Light. K dispozici budou i kompresní návleky a podkolenky českého výrobce Royal Bay, které uleví vašim svalům a pomůžou lepšímu výkonu. Pokud zapomenete nějaké běžecké vybavení doma, nebude třeba propadat zoufalství! Vybrané běžecké vybavení půjde navíc na místě zakoupit minimálně s dvaceti procentní slevou,“ zve do Jeseníků Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Fotogalerie

RP - Horská výzva                     foto: archiv P. Pátek/PatRESS.cz)

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.