Pondělí 19. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil zaparkovaná vozidla

18.08.2019 - Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil...

Počasí

19.08.2019 - Pondělí

Teplota: 28 / 18 - obcasny-Déšť

20.08.2019 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Zataženo

Dietos vs Sígr

26. dubna 2019 - 08:00

Zpět na seznam článků

Pozvánka na první zápas amerického fotbalu letošní sezóny v Šumperku

Dietos vs Sígr

Dietos zdroj foto: archiv šumpersko.net

Už jen několik pár dní zbývá do úvodního výkopy nové sezóny, kterou Dietos otevřou na domácím hřišti v areálu Tyršova stadionu. V neděli 28. dubna od patnácti hodin, již budou všichni hráči a společně s nimi jejich příznivci očekávat s jakou do další třetiligové sezóny vstoupí.

Hlavní trenér šumperského celku Jan Kolařík má před prvním utkáním jasnou představu: ,,První zápas je vždy ošidný a letos je navíc umocněn tím, že hrajeme s novým soupeřem. Tím pádem nelze použít video z případného utkání v minulém roce. Ba co víc, ještě máme téměř polovinu týmu složenou z nováčků.‘‘ Tým ladil všechny potřebné herní varianty i na březnovém kempu, který tradičně probíhal v domácích podmínkách v Šumperku na Tyršově stadionu. S jeho průběhem byl hrající trenér spokojen, když sám prohlásil, že jeho svěřenci zapracovali na odstranění chyb a vše už bude teď jen záležet na samotných hráčích, jak jednotlivé věci převedou do zápasu.

pozvánka na zápas zdroj: Dietos

Vzhledem k rozložení sil v týmu by mohla být nepříjemným faktorem pro některé z hráčů nervozita a nezkušenost z mistrovských utkání. ,,Rád spíše začínám sezónu utkáním venku, jelikož pro naše nováčky to může být o to těžší, když na tribuně budou rodinní příslušníci a známí. Ale věřím, že tuto na první pohled možnou nevýhodu proměníme ve výhodu, a kluci se budou chtít v pozitivním slova smyslu ukázat a předvést maximum, co v nich je. Nervozita určitě opadne prvním chyceným míčem či úspěšnou skládkou protihráče,‘‘ věří quarterback šumperského celku.

Jaké je to hrát proti rezervnímu týmu Sígrs si Dietos vyzkoušeli v nedávné minulosti, když se s jihomoravským klubem střetly v roce 2017 v rámci čtvrté ligy. A že to byla velmi příjemná setkání naznačují i výsledky, kterých Šumperk dosáhl. Vždy se totiž jednalo o vysoké výhry – 31:0 a 36:6. Ale na to Jan Kolařík nesází a před soupeřem varuje: ,,Jak umí hrát rezerva prvoligového týmu jsme se přesvědčili v loňském roce, kdy PBP 2 projeli třetí ligou jako nůž máslem. A vždy na nás nastoupil skvěle herně a technicky připravený tým. A něco podobného očekávám i od Sígrs 2.‘‘

Jan Kolařík zdroj foto: archiv šumpersko.net

A jaký tedy zvolit recept na tým, jehož hlavní tým je účastníkem nejvyšší ligy (Paddock liga)? ,,Zápas rozhodnou maličkosti, chyba a zbytečné fauly. Jsem ale přesvědčen, že pokud se budeme držet taktických pokynů, tak výsledek se dostaví. Nesmíme prostě uhnout z nastavené cesty,‘‘ je si plně vědom lídr domácích.

A na co dalšího se kromě fotbalového zážitku mohou návštěvníci utkání těšit? Stejně jako každý rok bude diváky provázet utkáním moderátor a v poločase je připravena soutěž s bohatými věcnými cenami. Kolařík k tomu dodává: ,,Vyzývám všechny fanoušky, ať přijdou udělat parádní kulisu a pomůžou nám do nové sezóny odstartovat vítězně. Na oplátku se budou skvěle bavit!‘‘

Autor: red., M. Kolařík. zdroj foto: archiv šumpersko.net

Fotogalerie

Dietos             zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Draci se utkali s fanoušky!

Draci se utkali s fanoušky!

Informace šumperského hokejového klubu

Klimša s Chlupáčem stanovili rekord Jeseníků

Klimša s Chlupáčem stanovili rekord Jeseníků

Jesenická zastávka byla předposledním bodovaným dílem letošního ročníku

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

Fotek: 33
Přidáno: 15.08.2019

MFF Šumperk – středa 14. srpna

MFF Šumperk – středa 14. srpna

Fotek: 37
Přidáno: 14.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.