Zde je místo pro Vaši reklamu
ŠumpeRun
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku

23.05.2019 - Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku -...

Počasí

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

24.05.2019 - Pátek

Teplota: 19 / 13 - Jasno

ŠumpeRun

Dietos vs Sígr

26. dubna 2019 - 08:00

Zpět na seznam článků

Pozvánka na první zápas amerického fotbalu letošní sezóny v Šumperku

Dietos vs Sígr

Dietos zdroj foto: archiv šumpersko.net

Už jen několik pár dní zbývá do úvodního výkopy nové sezóny, kterou Dietos otevřou na domácím hřišti v areálu Tyršova stadionu. V neděli 28. dubna od patnácti hodin, již budou všichni hráči a společně s nimi jejich příznivci očekávat s jakou do další třetiligové sezóny vstoupí.

Hlavní trenér šumperského celku Jan Kolařík má před prvním utkáním jasnou představu: ,,První zápas je vždy ošidný a letos je navíc umocněn tím, že hrajeme s novým soupeřem. Tím pádem nelze použít video z případného utkání v minulém roce. Ba co víc, ještě máme téměř polovinu týmu složenou z nováčků.‘‘ Tým ladil všechny potřebné herní varianty i na březnovém kempu, který tradičně probíhal v domácích podmínkách v Šumperku na Tyršově stadionu. S jeho průběhem byl hrající trenér spokojen, když sám prohlásil, že jeho svěřenci zapracovali na odstranění chyb a vše už bude teď jen záležet na samotných hráčích, jak jednotlivé věci převedou do zápasu.

pozvánka na zápas zdroj: Dietos

Vzhledem k rozložení sil v týmu by mohla být nepříjemným faktorem pro některé z hráčů nervozita a nezkušenost z mistrovských utkání. ,,Rád spíše začínám sezónu utkáním venku, jelikož pro naše nováčky to může být o to těžší, když na tribuně budou rodinní příslušníci a známí. Ale věřím, že tuto na první pohled možnou nevýhodu proměníme ve výhodu, a kluci se budou chtít v pozitivním slova smyslu ukázat a předvést maximum, co v nich je. Nervozita určitě opadne prvním chyceným míčem či úspěšnou skládkou protihráče,‘‘ věří quarterback šumperského celku.

Jaké je to hrát proti rezervnímu týmu Sígrs si Dietos vyzkoušeli v nedávné minulosti, když se s jihomoravským klubem střetly v roce 2017 v rámci čtvrté ligy. A že to byla velmi příjemná setkání naznačují i výsledky, kterých Šumperk dosáhl. Vždy se totiž jednalo o vysoké výhry – 31:0 a 36:6. Ale na to Jan Kolařík nesází a před soupeřem varuje: ,,Jak umí hrát rezerva prvoligového týmu jsme se přesvědčili v loňském roce, kdy PBP 2 projeli třetí ligou jako nůž máslem. A vždy na nás nastoupil skvěle herně a technicky připravený tým. A něco podobného očekávám i od Sígrs 2.‘‘

Jan Kolařík zdroj foto: archiv šumpersko.net

A jaký tedy zvolit recept na tým, jehož hlavní tým je účastníkem nejvyšší ligy (Paddock liga)? ,,Zápas rozhodnou maličkosti, chyba a zbytečné fauly. Jsem ale přesvědčen, že pokud se budeme držet taktických pokynů, tak výsledek se dostaví. Nesmíme prostě uhnout z nastavené cesty,‘‘ je si plně vědom lídr domácích.

A na co dalšího se kromě fotbalového zážitku mohou návštěvníci utkání těšit? Stejně jako každý rok bude diváky provázet utkáním moderátor a v poločase je připravena soutěž s bohatými věcnými cenami. Kolařík k tomu dodává: ,,Vyzývám všechny fanoušky, ať přijdou udělat parádní kulisu a pomůžou nám do nové sezóny odstartovat vítězně. Na oplátku se budou skvěle bavit!‘‘

Autor: red., M. Kolařík. zdroj foto: archiv šumpersko.net

Fotogalerie

Dietos             zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Šumperské gymnastky ladily závodní formu

Šumperské gymnastky ladily závodní formu

Reportáž ze závodu v Bánské Bystrici

Za zdravé plíce běžely areálem FN Olomouc více než tři stovky lidí

Za zdravé plíce běžely areálem FN Olomouc více než tři stovky lidí

Pevnosti Fort Tafelberg si během hlavního závodu prohlédlo bezmála dvě stě padesát běžců

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.