Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 11. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

„Koncert Zvuky 21. století“

10.08.2020 - „Koncert Zvuky 21. století“ - Netradiční hudební...

Počasí

11.08.2020 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

12.08.2020 - Středa

Teplota: 28 / 16 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Diskuse o problémech a budoucnosti zdravotnictví

14. listopadu 2019 - 06:14

Zpět na seznam článků

Nabídne konference Hospital Management 2019

Diskuse o problémech a budoucnosti zdravotnictví

konference Hospital Management 2018 zdroj foto: archiv FNOL

Již popáté se do Olomouce sjedou největší špičky v oblasti zdravotnických nákupů, farmaceutického byznysu a obecně financování českého zdravotnictví, aby na pozvání olomoucké fakultní nemocnice diskutovaly o aktuálních tématech na konferenci Hospital Management.

konference Hospital Management 2018 zdroj foto: archiv FNOL

Letošní ročník inspirativního setkání zástupců vedení velkých zdravotnických zařízení, představitelů pojišťoven, státních regulačních orgánů i nadnárodních farmaceutických korporací se uskuteční ve dnech 20. a 21. listopadu v hotelu NH Collection Olomouc Congress. „Program se pokaždé snažíme naplnit diskusními bloky k nejožehavějším otázkám českého zdravotnictví a bude tomu tak i letos. Vedle palčivých aktuálních témat však budeme opět hovořit také o budoucím směřování zdravotní péče. Úvodní blok konference tak bude věnován nové architektuře nemocničních budov a začlenění zdravotnictví do konceptu Smart City. Zazní příspěvky na témata nemocnice jako šetrné stavby, aneb nové výzvy pro architekturu nemocničních budov, nemocnice včera, dnes a zítra u nás a ve světě, nové prostředky, nové příležitosti, nová rizika či typologie velkých a technologicky náročných staveb s důrazem na zdravotnické  a lázeňské stavby,“ říká obchodní náměstek FN Olomouc a duchovní otec konference Čeněk Merta.

konference Hospital Management 2018 zdroj foto: archiv FNOL

K tradičním tématům konference Hospital Management budou i letos patřit moderní síť nemocnic a rozdělení činností mezi menší a větší zdravotnická zařízení, současný stav veřejných zakázek a tenderování v nemocnicích, optimalizace nákupních procesů v prostředí českých nemocnic, praktické dopady úhradové vyhlášky, využití  E-health v nemocniční praxi, digitalizace zdravotnictví a velký prostor dostanou i nové technologie ve zdravotnictví, například virtuální realita, asistenční roboti a umělá inteligence.

Do jednotlivých diskusních bloků přijaly pozvání osobnosti, které patří mezi respektované špičky v různých oblastech zdravotnictví. V hotelu NH Collection Olomouc Congress budou diskutovat například ředitel FN Olomouc profesor Roman Havlík, náměstek ministra zdravotnictví Filip Vrubel, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová, náměstek ředitele VZP ČR pro zdravotní péči David Šmehlík, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Radomír Maráček, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald, obchodní náměstek FN Hradec Králové Michal Filip, vedoucí Odboru centrálního nákupu Institutu klinické a experimentální medicíny Michal Hojný.

konference Hospital Management 2018 zdroj foto: archiv FNOL

Ze zahraničních účastníků pak Francesco Puja,  (Konica Minolta Laboratory Europe), Dudi Klein, (Assuta Medical Centers), John Rayner (Regional Director, HIMSS Analytics for Europe and Latin America), Christian Raming (nezávislý konzultant e-Health) a řada dalších významných hostů.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

konference Hospital Management 2018      zdroj foto: archiv FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.