Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dlouhé stráně jsou po havárii opět v provozu

25. října 2017 - 19:17

Zpět na seznam článků

V provozu je jedna turbína

Dlouhé stráně jsou po havárii opět v provozu

PVE - Dlouhé stráně zdroj foto: ČEZ

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně byla po odstranění havárie jeřábu uvedena v noci na středu 25. října do provozu. O tragické havárii jsme informovali ZDE

V provozu je nyní jedna turbína, na druhé už od léta probíhá plánovaná odstávka spojená s opravou generátoru, která bude ukončena zhruba za dva týdny. Jeřáb, který po havárii hasiči řízeně sesunuli do objektu nádrže, zatím zůstane na dně nádrže. „O termínu jeho odstranění bude rozhodnuto později, až se odborníci shodnou na optimálním způsobu. Jeřáb je pětadvacet až padesát metrů pod hladinou, což závisí na výšce hladiny v souvislosti s přečerpáváním vody mezi dolní a horní nádrží,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol.

Dlouhé stráně - odstraňování nehody jeřábu zdroj foto: HZS Olk

Po sesuvu jeřábu do nádrže zajistili hasiči i pracovníci elektrárny důkladné vyčištění sdruženého objektu, na kterém byl jeřáb zaklíněný, a především samotné vodní nádrže a její hladiny. O sesuvu jeřábu jsme informovali ZDE

Práce na čištění nádrže budou průběžně pokračovat, dokud bude jeřáb pod vodou.

PVE - Dlouhé stráně zdroj foto: ČEZ

Vyšetřování příčin havárie je v kompetenci Policie ČR. „S velkou pravděpodobností si vyžádá několik týdnů až měsíců, protože bude třeba zpracovat odborné znalecké posudky. Zatím můžeme jen upřesnit, že jeřábnické práci byly poskytnuty dodavatelsky externí firmou a za Skupinu ČEZ si nejsme vědomi porušení žádných technologických ani legislativních postupů,“ informoval mluvčí energetické společnosti.

PVE - Dlouhé stráně zdroj foto: ČEZ

Přečerpávací elektrárna není klasický výrobní zdroj, v zásadě více elektřiny spotřebuje, než vyrobí. Slouží především pro řízení sítě, tedy k dodání potřebné energie ve špičkách a naopak k odebrání přebytečné energie v době nízké spotřeby, za což dostává zaplaceno. „Ekonomické dopady proto v tuto chvíli není možné vyčíslit,“ dodal Vladislav Sobol.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

PVE - Dlouhé stráně               zdroj foto: ČEZ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.