Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 05. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská výzva nadchne v Jeseníkách

04.08.2020 - Horská výzva nadchne v Jeseníkách - Letos premiérově...

Počasí

05.08.2020 - Středa

Teplota: 21 / 15 - Zataženo

06.08.2020 - Čtvrtek

Teplota: 27 / 15 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Do Jesenické nemocnice přišlo loni přes 64 tisíc pacientů

23. ledna 2018 - 08:03

Zpět na seznam článků

Otevřena byla také Léčebna dlouhodobě nemocných.

Do Jesenické nemocnice přišlo loni přes 64 tisíc pacientů

Jeseník - zrekonstruovaná LDN zdroj foto: Agel

Významný meziroční nárůst v počtu zákroků i příchozích pacientů eviduje Jesenická nemocnice. V minulém roce zde zdravotníci ošetřili o pětinu více ambulantních pacientů, vzrostl počet hospitalizovaných a nárůst o deset procent eviduje i zdejší porodnice.

V loňském roce přišlo do Jesenické nemocnice o dvanáct tisíc pacientů více než v předchozím roce, tedy přes 64 tisíc osob. Počet ambulantních pacientů tak vzrostl za pouhý rok hned o pětinu. U hospitalizovaných pacientů pak celkový počet dosáhl přes 5,7 tisíc, což je meziroční nárůst o více než dvě stovky pacientů.

Nárůst zájmu rodiček o Jesenickou nemocnici byl loni desetiprocentní. Narodilo se zde celkem tři sta dětí během 296 porodů. „Největší nárůst počtu pacientů zaznamenaly především interní, chirurgická, ortopedická, oční a gynekologická ambulance, dále ambulance nutričního terapeuta a také gynekologicko-porodnické oddělení. Zvýšený zájem ze strany pacientů však evidujeme napříč celou naší nemocnicí, čehož si nesmírně vážíme. Je to pro nás pozitivní zpětná vazba a důkaz toho, že investice a modernizace, které provádíme, mají smysl,“ říká ředitelka Jesenické nemocnice lékařka Jana Chrastinová.

Od roku 2016, kdy se nemocnice stala součástí skupiny AGEL, bylo novorozenecké oddělení vybaveno novými monitory dechu, na gynekologickém oddělení byla kompletně vyměněna okna a oddělení bylo dovybaveno novými lůžky se stolky. „Pro zvýšení odborné úrovně zde byly pořízeny také zcela nové přístroje – laparoskopická věž, kolposkop, resektoskop, ultrazvuk a dvojice kardiotokografů k monitoringu rodiček před porodem,“ vyjmenovává ředitelka nemocnice a primářka gynekologicko-porodnického oddělení Chrastinová.

Mimo investic do gynekologicko-porodnického oddělení proběhla v loňském roce například také investice do vybavení radiologického oddělení či vybavení operačních sálů, byly zakoupeny nové laparoskopické věže i artroskopická věž a slavnostně byla otevřena zcela nová moderní Léčebna dlouhodobě nemocných.

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

Jeseník - zrekonstruovaná LDN            zdroj foto: Agel

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.